Elmar Ejupovic, Oleksii Krutykh i Daniel Dutra da Silva dołączają do Daniela Michalskiego, Georgija Kravchenko i Maksa Kaśnikowskiego w turnieju głównym Poznań Open 2022.

W poniedziałek dokończono eliminacje do turnieju głównego Poznań Open 2022. Najmniej emocji było w starciu Elmara Ejupovica (419 ATP) z Olegiem Prihodko (398 ATP). Mimo iż tenisiści to prawie sąsiedzi w światowym rankingu, to Niemiec bez problemów pokonał 24-latka z Ukrainy 6:2, 6:4.
Większe emocje były w starciu innego obywatela Ukrainy – Oleksii Krutykha (308 ATP) z Juanem Bautistą Torresem (313 ATP) z Argentyny. Trzysetowy bój padł łupem tego pierwszego, który na co dzień reprezentuje barwy Parku Tenisowego Olimpia w LOTTO Superlidze. 22-latek miał spore problemy w drugim secie, który przegrał 1:6, ale w decydującej partii podkreślił swoją dominację i ostatecznie zwyciężył 6:3, dzięki czemu mógł cieszyć się z awansu.
Jako ostatni w turnieju głównym zameldował się Daniel Dutra da Silva (273 ATP). Brazylijczyk był w eliminacjach rozstawiony z numerem drugim, ale musiał zostawić na korcie sporo zdrowia się, aby wywalczyć awans. 33-latek odwrócił losy meczu z Timo Stodderem (483 ATP) i ostatecznie po ponad dwugodzinnym boju pokonał rywala 3:6, 7:6 (7-4), 6:0.
Tym samym poznaliśmy stawkę 32 zawodników, którzy powalczą o końcowy triumf w Poznań Open 2022. Wśród nich jest trzech Polaków: Jerzy Janowicz, Daniel Michalski i Maks Kaśnikowski.

Maciej Brzeziński