Zaczynamy odliczanie do Poznań Open 2017!

1
1251
Wręczenie nagrody dla finalistów debla Aleksandre Metreveli (GEO) i Gsien-Yin Peng (TPE) - PoznanOpen2016 16.07.2016 r.

Niespełna dwa miesiące pozostały do rozpoczęcia 14. edycji międzynarodowego turnieju tenisowego mężczyzn rangi ATP Challenger. Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w dniach 15-23 lipca zagrają wschodzące gwiazdy rankingu ATP, które powalczą o wyższą niż w roku ubiegłym pulę nagród!


Przez  pierwsze osiem lat impreza była rozgrywana pod nazwą Porsche Open, a od 2012 roku sponsorem tytularnym turnieju jest Miasto Poznań. W tym okresie wielu znakomitych zawodników gościło na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Tylko w ostatnich latach kibice mieli okazję obserwować m.in. Davida Goffina (11 ATP) Lucas Pouille’a (17 ATP) czy Pablo Carreno Bustę (21 ATP), którzy systematycznie utrzymują się w czołowej 30 światowego rankingu ATP. Pula nagród tegorocznej edycji turnieju została podwyższona do 75 tys. dolarów plus tzw. hospitality obejmujące zakwaterowanie i opiekę nad zawodnikami. Większe pieniądze mogą przyciągnąć na poznańskie korty  tenisowe zawodników z pierwszej setki rankingu ATP.

Poznański challenger jest również okazją do sprawdzenia formy polskich reprezentantów i wystąpienia przed własną publicznością. Jak dotąd jedynym Polakiem, który odniósł zwycięstwo w grze singlowej był Jerzy Janowicz (2012). Aktualnie wracający do gry po kontuzji Polak zajmuje dopiero 164 miejsce na światowych listach ATP, stąd jego powrót na korty Parku Tenisowego Olimpia w tym roku jest jak najbardziej możliwy. Nasi reprezentanci systematycznie awansują za to do fazy finałowej rozgrywek gry podwójnej poznańskiej imprezy. W roku 2016 mogliśmy cieszyć się z deblowego zwycięstwa pary Mateusz Kowalczyk i Kamil Majchrzak, ale w singlu żaden z naszych reprezentantów nie awansował nawet do II rundy.

Poznań ATP Challenger jest rozgrywany tradycyjnie w lipcu i trwa 9 dni. W tym roku na weekend 15-16 lipca zaplanowano eliminacje, a pierwsze mecze turnieju głównego rozpoczną się w poniedziałek 17 lipca.  Półfinały singla odbędą się w sobotę 22 lipca, a dzień później zawodnicy powalczą o zwycięstwo w poznańskiej imprezie. Od 2016 roku atrakcją turnieju są wieczorne sesje meczowe, podczas których kort centralny oświetlony mocą 1000 luxów staje się malowniczą sceną dla tenisowej sztuki. W ramach poznańskiego challengera zaplanowano także wiele imprez towarzyszących. Młodzi tenisiści – jak co roku – będą mieli okazję rywalizacji w ramach turnieju „Algida Cup” w kategoriach Tenis 10 oraz Skrzatów.