Rozstawieni z „jedynką” Fernando Romboli oraz David Vega Hernandez po złym początku pokonali Vlada Victora Corneę oraz Petrosa Tsitsipasa 2:6, 7:6, 10:3 i awansowali do półfinału gry podwójnej Poznań Open 2021. Trwający niemal dwie godziny mecz obserwował m.in. Wojciech Fibak.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Przełom nastąpił przy stanie 2:1, kiedy Romboli nie zdołał utrzymać swojego podania. Od tego momentu partia rozgrywała się pod dyktando duetu rumuńsko-greckiego. Cornea i Tsitsipas zdominowali rywali serwisem oraz dobrą grą przy siatce. W ten sposób wypracowali przewagę na korcie.

Porażka w pierwszym secie nie podłamała pary hiszpańsko-brazylijskiej. Vega Hernandez i Romboli zdołali odbudować swoją grę i stoczyli wyrównaną walkę w drugiej odsłonie meczu.  Mimo utrzymującej się dobrej dyspozycji rywali rozstawieni z numerem jeden tenisiści doprowadzili do tie-breaka, w którym nie oddali przeciwnikom ani jednego punktu i pewnie wyrównali stan rywalizacji.

O zwycięstwie zadecydował super tie-break. Hiszpan i Brazylijczyk od początku dogrywki przejęli inicjatywę, zmuszając Corneę oraz Tsitsipasa do prostych błędów. Grający z „dziką kartą” Rumun i Grek musieli ostatecznie uznać wyższość rywali. Faworyzowana para Vega Hernandez-Romboli zwyciężyła w trzeciej odsłonie spotkania 10:3, a w całym meczu 2:1.