Do Poznań Open 2021 został już niecały tydzień. Sprawdźcie, gdzie rywalizują tenisiści, którzy 26 lipca rozpoczną zmagania w stolicy Wielkopolski.

Większość tenisistów, których nazwiska widnieją na liście startowej Poznań Open 2021 ma napięty grafik turniejowy i zazwyczaj grają tydzień po tygodniu. Zanim przybędą oni do Parku Tenisowego Olimpia, sprawdzą swoje siły w innych challengerach, w imprezach głównego cyklu, a także na szczeblu europejskim.

W drabince turnieju rangi ATP 250 Swiss Open w Gstaad mieliśmy Vita Koprivę, Enzo Couacauda i Hugo Gastona. Czech dostał się do drabinki głównej po przebrnięciu eliminacji. Pierwszy z Francuzów skorzystał na wycofaniu się Alexa Molcana i wszedł jako „szczęśliwy przegrany”. W imprezie tej samej rangi w Umagu rywalizuje z kolei nasza turniejowa „jedynka” Bernabe Zapata Miralles. W pierwszej rundzie Hiszpan pokonał wyżej notowanego Urugwajczyka Pablo Cuevasa.

Wszystkie challengery, w których będą grać tenisiści zgłoszeni do Poznań Open, to imprezy rangi „Challenger 80”. W stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtan wystąpi Jesper de Jong. Holender został rozstawiony w drabince głównej z numerem 6.  Z kolei w Pozoblanco w Hiszpanii o punkty walczyć będą Maxime Janvier i Nicola Kuhn. Obaj zawodnicy uzyskali rozstawienie, jest to odpowiednio „piątka” i „ósemka”. Najwięcej „naszych” tenisistów zdecydowało się w tym tygodniu na udział w Tampere Open w Finlandii. Są tam Botic Van de Zandschulp (numer 1), Dmitry Popko (3), Kimmer Coppejans (6), Alexandre Muller (7), Guido Andreozzi (8), Manuel Guinard, Facundo Mena, Gastao Elias, Mats Moraing oraz Leo Borg, który otrzymał „dziką kartę”.

Aleksander Orlikowski, jeden z czołowych polskich juniorów, rywalizuje w tym tygodniu w mistrzostwach Europy juniorów w Klosters w Szwajcarii. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Dominika Opala