Współpraca jest znakomita!

0
1119

Zastępca dyrektora departamentu sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu – Mariusz Kubiak opowiada o współpracy z challengerem ATP Poznań Open, który odbywa się jak zwykle na kortach Parku Tenisowego Olimpia.


Jak układa się współpraca między Poznań Open a Urzędem Marszałkowskim?
Urząd Marszałkowski tradycyjnie podchodzi poważnie do najważniejszych imprez organizowanych każdego roku w Wielkopolsce. Turniej należy do najstarszych imprez międzynarodowych, miał po drodze oczywiście swoje różne koleje, ale zawsze obecny był w dofinansowaniu przez Urząd Marszałkowski.

Czyli można powiedzieć, że współpraca jest bardzo dobra?
Znakomita! Jak już powiedziałem na konferencji prasowej przed tegoroczną edycją Poznań Open, przede wszystkim tradycje, organizator i to, co jest ważnego w naszym regionie jest zauważalne, uczestnictwo Urzędu Marszałkowskiego jest obowiązkowe.

Czy Urząd Marszałkowski zamierza wspomagać i wspierać Poznań Open w następnych latach?
Oczywiście, w momencie kiedy ten turniej będzie się rozwijał i na przykład dołączy także wersja kobieca imprezy, to jak najbardziej jesteśmy za i będziemy wspierać ten turniej!

A czy te kwoty mogą być wyższe?
Kwoty nie zależą tylko od tego, czy mogą być wyższe, wszyscy byśmy chcieli, żeby były wyższe, ale one są związane z różnymi elementami. Po pierwsze, dotyczy to kwot, które w danym koszyku się znajdują, a po drugie z obiektywizmem, podejściem do innych imprez sportowych. To nie zależy tylko od tego, że tenis by sobie zażyczył. Jest szansa, że to się polepszy i trzeba w nią wierzyć!

Rozmawiały Luiza Gąszczyk i Dominika Opala