Wojciech Fibak: „Finał bez faworyta”

1
22419
Goncalo Oliveira (POR) vs Alexey Vatutin (RUS) - Poznań Open 2017 - 22.07.2017 r.

Mecz półfinałowy Adama Pavlaska z Guido Andreozzim specjalnie nie zachwycił, choć Argentyńczyk na pewno zaskoczył. Już po jego spotkaniu z Kamilem Majchrzakiem powiedziałem, że on tak niepozornie wygląda, niby nie gra nic specjalnego, ale to jest taki długodystansowiec. Maratończyk, który jest bardzo groźny i to się sprawdziło. Natomiast drugi półfinał to znakomity, heroiczny pojedynek obu tenisistów. Z jednej strony Portugalczyk zasłużył na zwycięstwo, bo pierwszego seta wygrał, w drugim prowadził, a Rosjanin nie mógł się odnaleźć. Potem już jednak Watutin przeważał, a Portugalczyka dopadło nie tylko zmęczenie, ale także uraz.

Przez chwilę zanosiło się na to, że po wyczerpującym półfinale Oliveirę czeka finał debel, a następnie jutro decydujący mecz w singlu. Wtedy to byłby taki scenariusz, jaki ja dobrze znam, bo całe życie grałem i w singlu, i w deblu, co mi wszystko komplikowało – singiel przeszkadzał mi w deblu, a debel w singlu. Także wiedziałem, co może czekać Goncalo i obawiałem się tego wspólnie z organizatorami turnieju. Z pewnością wygrał lepszy, ale współczułem Portugalczykowi i jego ojcu, bo to przemili ludzie. Dopingowałem jednego i drugiego.

Finał? Argentyna – Rosja, to tak przypomina trochę piłkę nożną, jakąś fazę grupową mistrzostw świata. Kogo obstawiam? Rosjanin na pewno gra ciekawszy tenis, ale Argentyńczyk jest groźny, także nie mama faworyta. Wynik finału pozostaje otwarty.

not. ola