Turniejowe zmagania czas zacząć!

0
1183
Carlos Boluda-Purkiss (ESP) vs Alexey Vatutin (RUS) - Poznan Open 2019 - 02.06.2019 r.

W poniedziałek na golęcińskich kortach, oprócz eliminacji, zostanie rozegranych również większość spotkań pierwszej rundy gry pojedynczej. Wśród nich publiczność będzie miała okazję zobaczyć występy trzech Polaków: Kacpra Żuka, Michała Dembka oraz Daniela Michalskiego.

Po tegorocznych zmianach w formule rozgrywania challengerów 16 najwyżej rozstawionych zawodników, w tym Hubert Hurkacz, rozpocznie swoje starty od drugiej rundy imprezy. W pierwszym dniu Poznań Open zaplanowane zostały oba pojedynki eliminacji, a także 11 z 16 meczów pierwszej rundy gry pojedynczej.

Najciekawszymi wydarzeniami dnia dla polskich kibiców będą spotkania trzech rodaków, którzy otrzymali od organizatorów „dzikie karty”. Pierwszy na kort wyjdzie utalentowany Kacper Żuk, którego rywalem będzie Niemiec Daniel Masur. Jeśli 20-latkowi uda się pokonać starszego tenisistę zza naszej zachodniej granicy, w kolejnym etapie czeka już na niego rozstawiony z „dwójką” Hiszpan Roberto Carballes Baena. Później poznańskiej publiczności będzie miał okazję zaprezentować się po raz kolejny próbujący swoich sił w stolicy Wielkopolski Michał Dembek, który „skrzyżuje” rakiety z Włochem Alessandro Begą, a na koniec dnia kolejny utalentowany Polak, Daniel Michalski spróbuje pokonać Tallona Griekspoora z Holandii. Wszystkie te mecze obejrzeć będzie można na korcie centralnym.

Pojedynki Polaków przedzielone będą spotkaniem Niemca Daniela Altmaiera z Rosjaninem Tejmurazem Gabaszwilim. Ten drugi, doświadczony zawodnik zna korty na Golęcinie bardzo dobrze, wszak 14 lat temu zwyciężył w turnieju Poznań Open. Obecnie jest on już u schyłku swojej kariery, ale cały czas z sentymentem przyjeżdża do stolicy Wielkopolski. Spotkanie to będzie interesujące dla Hurkacza, gdyż jego zwycięzca zmierzy się w kolejnej fazie imprezy z broniącym tytułu Polakiem.

Innym wartym uwagi starciem, który odbędzie się na korcie centralnym z samego rana, o godzinie 10, będzie starcie Hiszpana Carlosa Boludy-Purkissa z Rosjaninem Aleksiejem Watutinem, który triumfował w stolicy Wielkopolski dwa lata temu, zaś w zeszłym roku musiał uznać wyższość Hurkacza, z którym zmierzył się w ćwierćfinale. Na zwycięzcę czeka już rozstawiony z „piątką” Portugalczyk Pedro Sousa.

Wojciech Dolata