Turniejowa „piątka” gra dalej

0
929

Czech Jan Satral, który jest rozstawiony w Poznań Open 2017 z numerem piątym, pokonał Brazylijczyka Guilherme Clezara 7:6 (9-7), 6:0 w swoim pierwszym meczu.

Premierowa odsłona rozpoczęła się od długich wymian, które obaj zawodnicy przeplatali własnymi błędami. Czech, który obecnie zajmuje 142. miejsce w rankingu ATP, dość mocno dawał upust emocjom – niejednokrotnie rzucał rakietą, głośno komentował swoje niecelne zagrania i niewykorzystane szanse na zakończenia gema. Set rozgrywany bez przełamań musiał rozstrzygnąć tie-break. Górą był rozstawiony z „piątką” w poznańskim turnieju Satral.

Potencjalny rywal Jerzego Janowicza w ćwierćfinale poznańskiej imprezy, w drugim secie nie miał żadnych problemów z pokonaniem notowanego ponad 100 pozycji niżej Clezara. Brazylijczyk wyraźnie zdeprymowany tie-breakową porażką nie ugrał nawet gema. Satral ma na swoim koncie zwycięstwo w dwóch challengerach, dużym sukcesem była dla niego druga runda ubiegłorocznego wielkoszlemowego US Open w Nowym Jorku. Jeśli udałoby mu się dojść do niedzielnego finału sprawiłby sobie wyjątkowy prezent, gdyż dzień po zakończeniu Poznań Open (24 lipca) będzie świętował 27. urodziny.

Natalia Filipiak