Turniej dziecięcy podczas Poznań Open rozstrzygnięty! „Te dzieciaki są świetnie wytrenowane”

0
939

Największe emocje challengera Poznań Open dopiero przed nami, ale znamy już rozstrzygnięcia dziecięcego turnieju do lat ośmiu. Zwycięzcą został Emil Makieła z Parku Tenisowego Olimpia.

Największą atrakcją Playme Cup by Prince, oprócz nagród, było spotkanie młodych adeptów z deblistą Sergio Galdosem. Peruwiańczyk, zajmujący 138. miejsce w rankingu ATP gry podwójnej, znalazł czas, żeby wymienić kilka zagrań z dziećmi. Na końcu wręczył im prezenty i pozował do zdjęć.

– Myślę, że wpływ profesjonalistów na sportowy rozwój dzieciaków jest bardzo ważny. Sam znajdowałem się w takim momencie mojego życia, kiedy tak jak oni podziwiałem tenis na najwyższym poziomie w moim klubie. Fajnie, że mogą zobaczyć, że są w stanie zostać zawodowym tenisistami – mówił Galdos, któremu podczas gry z najmłodszymi nie znikał uśmiech z twarzy. Z entuzjazmem podpisywał plakaty, które podsuwali mu rodzice ze swoimi pociechami.

W pewnym momencie jedna z uczestniczek, Ania, stoczyła z 28-latkiem zaciętą wymianę piłek, z której wyszła zwycięsko. – Tak, zaskoczyła mnie (śmiech). Nie mam już wątpliwości, że te dzieciaki są świetnie wytrenowane – nie opuszczał humor gościa specjalnego turnieju.

– Takie wydarzenia są dużo ważniejsze, niż myślisz. One z dnia na dzień, z miesiąca na miesiąc zmieniają nastawienie dziewczynek i chłopców. Przypuszczam, że jeszcze bardziej motywują ich do gry. Zawsze będę uczestniczył w tego typu spotkaniach – mówił, po czym spoważniał. – A jeśli chodzi o mnie, to do Poznania przyjechałem też po zwycięstwo w turnieju debla. Jestem przygotowany i mam nadzieję, że zaprezentuję to w najbliższych dniach – zapewniał. Dla swoich rywali już nie będzie miał tyle wyrozumiałości, co dla dzieci.

Wyniki turnieju Playme Cup by Pronce do lat ośmiu: 1. Emil Makieła, 2. Filip Chmiel, 3. Gabriel Chmiel, 4. Amelia Smug, 5. Aleksandra Smug.

Tomasz Pietrzyk