Dimitar Kuzmanow, Tomas Barrios Vera i Daniel Dutra da Silva pozostają w grze o końcowy triumf na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Tym samym znamy już wszystkich ćwierćfinalistów tegorocznego challengera Poznań Open 2022.

O meczu pomiędzy Dimitarem Kuzmanowem (197 ATP), a Hugo Grenierem (150 ATP) można napisać bardzo dużo. Ich spotkanie powinno się rozpocząć w środę po godzinie 14. Mocne opady deszczu spowodowały, że spotkanie opóźniło się jednak o ponad trzy godziny. Kiedy tenisiści pojawili się na placu gry, to niestety na przeszkodzie stanęły drobne problemy z nawierzchnią. W związku z tym spotkanie przełożono na czwartkowe południe i wznowiono je przy stanie 2:1 dla Bułgara. Kuzmanow bardzo szybko przełamał serwis rywala i kontrolował przebieg wydarzeń. Przy stanie 5:2 uczynił to ponownie i mógł cieszyć się z triumfu w pierwszej partii. Bułgar utrzymywał swój serwis i zdecydowanie lepiej returnował, co było kluczem do zwycięstwa.

28-latek w drugim secie podkreślił swoją dominację. Przy stanie 3:0 wydawało się, że mecz zostanie szybko zamknięty, ale każdy gem przy podaniu rozstawionego z numerem siódmym francuskiego tenisisty trwał bardzo długo. Jeszcze w czwartym bronił się kilka razy przed przełamaniem i to mu się udało. Kuzmanow przełamał swojego przeciwnika na 5:1 i chwilę później cieszył się z wygrania meczu i awansu do ćwierćfinału. 26-letni Francuz miał w końcowej fazie meczu spore pretensje do arbitra, który pozostawał jednak niewzruszony.  Całe spotkanie ostatecznie, mimo gładkiego zwycięstwa Bułgara 6:2, 6:1, trwało aż 100 minut. Przed Kuzmanowem trudne zadanie w ćwierćfinale, bowiem jego rywalem będzie rozstawiony z numerem czwartym Chun-hsin Tseng.

Chwilę po bułgarsko-francuskim pojedynku na kort numer cztery wyszli Tomas Barrios Vera (137 ATP) i Elmar Ejupovic (418 ATP). Faworytem tego spotkania był 24-letni Chilijczyk i wywiązał się z tej roli niemal wzorowo. W pierwszym secie pogromca Jerzego Janowicza nie był w stanie nawiązać walki ze swoim rywalem. Partia trwała zaledwie 34 minuty i wydawało się, że druga odsłona będzie podobna. Ejupović poprawił swój serwis, co pozwoliło mu nieco odrzucić swojego rywala od siatki. Niemiec jako pierwszy przełamał rywala, ale ostatecznie kropkę nad i postawił Barrios Vera, który zwyciężył 6:2, 7:5.

Do ćwierćfinału bez gry awansował za to Daniel Dutra da Silva (272 ATP). 33-letni Brazylijczyk miał zmierzyć się na korcie centralnym z Camilo Ugo Carabelli, ale Argentyńczyk oddał mecz walkowerem. Tym samym poznaliśmy ósemkę ćwierćfinalistów, w której jest tylko trzech rozstawionych zawodników: Francuz Arthur Rinderknech (1), Chun-hsin Tseng (4) z Tajwanu i Chilijczyk Tomas Barrios Vera (5). Wszystkie pojedynki zaplanowano na piątek (3 czerwca).

Pary ćwierćfinałowe Poznań Open 2022:

Arthur Rinderknech – Daniel Dutra da Silva

Chun-hsin Tseng – Dimitar Kuzmanow

Tomas Barrios Vera – Zizou Bergs

Genaro Alberto Olivieri – Aleksander Szewczenko

Maciej Brzeziński