Hiszpański tenisista Tommy Robredo w drugiej rundzie poznańskiego challengera na kortach Parku Tenisowego Olimpia zmierzy się z rozstawionym z numerem szesnastym Blazem Rolą. W pierwszej rundzie Robredo po ponaddwugodzinnym spotkaniu wygrał z Włochem Jacopo Berrettinim w trzech setach. 37-latek uwielbia grę na mączce przy wysokiej temperaturze, co oznacza, że nie jest bez szans w starciu z dziewięć lat młodszym Słoweńcem. Mecz dnia będzie czwarty z kolei na korcie centralnym od godziny 10.

Pięć meczów rozegrają dzisiaj włoscy zawodnicy, aż trzech z nich rozegra swoje starcia na korcie centralnym. Pierwszym pojedynkiem będzie rywalizacja włoskiego kwalifikanta – Andrea Vavassoriego, który wygrał już w Poznaniu dwa mecze. Jego przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem szóstym Hiszpan – Pedro Martinez. Kolejny mecz na głównej poznańskiej arenie w Parku Tenisowym Olimpia to spotkanie Andrea Arnaboldiego z Austriakiem Sebastianem Ofnerem, dla którego to nie będzie ostatnie starcie tego dnia. Wraz w parze z Dennisem Novakiem zmierzy się ze szwedzką parą Siljestrom/ Ymer. W drugiej rundzie niespodzianie znalazł się hinduski zawodnik Sumit Nagal, który zmierzy się z „trzynastką” tego turnieju, Alessandro Giannessim.

Na kort dzisiaj wyjdzie tylko jeden Polak – będzie nim Michał Dembek, który co prawda odpadł w pierwszej rundzie turnieju singlowego, ale dopiero wieczorem w środę rozpocznie grę w deblu. Jego partnerem jest Rumun, Florin Mergea. Zmierzą się przeciwko chińskiej parze Gong/Zhang, która startuje w tych zawodach z numerem jeden.

Marcin Maćkowiak