Trudne zadanie Huberta Hurkacza w pierwszej rundzie

0
887
Losowanie - Poznań Open 2018 - 03.06.2018 r.

Na ubiegłorocznego finalistę Poznań Open, Argentyńczyka Guido Andreozziego, trafił najwyżej klasyfikowany z Polaków – Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie challengera w stolicy Wielkopolski. Pozostałych biało-czerwonych czeka teoretycznie mniej wymagające wyzwanie, gdyż nie zmierzą się z żadnym z rozstawionych zawodników.

Los nie okazał się w niedzielnym losowaniu łaskawy dla Hurkacza, który w pierwszym spotkaniu zagra z rozstawionym z numerem drugim Guido Andreozzim. Argentyńczyk bardzo dobrze spisał się w Poznaniu rok temu, gdy dotarł do finału gry pojedynczej, a także wygrał rywalizację w deblu. W trwającym turnieju wielkiego szlema na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu obaj tenisiści dotarli do drugiej rundy, więc można spodziewać się w tym meczu zaciętej i ciekawej rywalizacji.

Z Włochem Matteo Donatim zagra z kolei Michał Dembek, który otrzymał od organizatorów „dziką kartę”. Zawodnik z Półwyspu Apenińskiego w niedzielę grał jeszcze finał challengera w Vicenzie, z którego zdecydował się bezpośrednio dotrzeć do Poznania. Kolejny z Polaków, Paweł Ciaś skonfrontuje swoje umiejętności z Victorem Estrellą Burgosem z Dominikany. Na swojego rywala musi natomiast jeszcze poczekać Kamil Majchrzak, który zmierzy się z jednym z kwalifikantów.

Japończyk Taro Daniel, najwyżej klasyfikowany w rankingu ATP z tenisistów, którzy pojawili się na golęcińskich kortach, trafił na Serba Miomira Kecmanovicia. W tej samej części drabinki znaleźli się również turniejowa „trójka” – Martin Klizan oraz „piątka” Marcel Granollers, który otrzymał zaproszenie od organizatorów w miejsce kontuzjowanego Tommy’ego Robredo i Thomaza Belluciego, którzy wycofali się z imprezy. Słowak zagra z Amerykaninem Mitchellem Kruegerem, a Hiszpan – z Ekwadorczykiem Roberto Quirozem.

Ostatecznie z numerem ósmym w turnieju głównym rozstawiony został zwycięzca ubiegłorocznej edycji imprezy, Rosjanin Aleksiej Watutin. Jego przeciwnikiem w pierwszej rundzie będzie Francuz Kenny de Schepper. Pierwsze spotkania turnieju głównego zostaną rozegrane we wtorek.

Wojciech Dolata