Sześciu Polaków w turnieju głównym Poznań Open

0
1119

Sześciu Polaków zagra w turnieju głównym Poznań Open, który rozpoczął się w weekend na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Tylko jeden z nich, Maciej Rajski, awansował z kwalifikacji, w których pokonał sklasyfikowanego o prawie 300 pozycji wyżej Estończyka Vladimira Ivanova.

Do turnieju finałowego, dwóch polskich zawodników – Jerzy Janowicz oraz Kamil Majchrzak – awansowało dzięki wysokiej pozycji w rankingu. Troje – Hubert Hurkacz, Michał Dembek oraz Andrzej Kapaś – otrzymało tzw. „dziką kartę” od organizatorów. Jako ostatni, awansował Maciej Rajski, który zwyciężył z faworytem pojedynku, Ivanovem, 6:1, 6:4.
Niedzielny mecz rozpoczął się od zdecydowanej przewagi Polaka. W drugim secie kibice mogli zobaczyć o wiele bardziej wyrównaną walkę i emocjonujące zagrania. Ostatecznie, także i ten set padł łupem Rajskiego. Kolejne spotkanie rozegra z Hiszpanem Rubenem Ramirezem Hidalgo.

Dzisiaj mecze rozpoczną się o godzinie 14:30. Kibice będą mogli oglądać trzy mecze pierwszej rundy gry pojedynczej oraz trzy spotkania pierwszej rundy gry podwójnej.

Źródło: codziennypoznan.pl
http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2017-07-16/szesciu-polakow-w-turnieju-glownym-poznan-open