Syn słynnego francuskiego tenisisty zagra w Poznaniu

1
1772

Thibault Forget, syn słynnego Guy’a Forgeta, wystąpi na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Młody Francuz dostał od organizatorów „dziką kartę” do eliminacji Poznań Open i już od najbliższej soboty, czyli 9 lipca będzie można śledzić jego występy.

Ten 20-latek to dobrze zapowiadający się tenisista, który dopiera wkracza w poważny, zawodowy tenis. Jednak ma nazwisko, które jest znane w ATP od bardzo długiego czasu. To za sprawą ojca, Guy’a Forgeta, który w 1986 roku zajmował w światowym rankingu bardzo wysokie, trzecie miejsce. Wygrał 11 zawodowych turniejów w singlu oraz 28 w deblu. Jest także wielokrotnym ćwierćfinalistą Australian Open i Wimbledonu. W 1991 i 1996 roku zdobył wraz z kolegami z reprezentacji Francji Puchar Davisa.

To rozpoznawalna postać na światowych kortach nie tylko dzięki sukcesom. Był bowiem kapitanem francuskiej drużyny występującej w rozgrywkach Pucharu Davisa. Poprowadził „Trójkolorowych” do triumfu na początku XXI wieku – w 2001 roku. Obecnie jest dyrektorem jednego z turniejów wielkoszlemowych – rozgrywanego w Paryżu French Open na kortach Rolanda Garrosa. Stanowisko objął niedawno, bo w lutym 2016 r. Można zatem stwierdzić, że to w tym momencie jedna z ważniejszych postaci w światowym tenisie.

W Poznaniu Thibault Forget zagra w eliminacjach, do których dostał „dziką kartę”. – Goszczenie syna tak sławnego zawodnika to bez wątpienia świetna promocja dla naszego challengera. Nic nie stało na przeszkodzie, aby temu młodemu francuskiemu tenisiście dać przepustkę – mówi Krzysztof Jordan, dyrektor Poznań Open.

Thibault to student uniwersytetu w południowej Kalifornii. W wolnych chwilach lubi podróżować, a jego idolem jest Roger Federer. – Akademickim nauczycielem tenisa jest tam doskonale znany w Poznaniu Krzysztof Kwinta, który zresztą kiedyś grał w challengerach na Golęcinie. On nam zareklamował Thibault, stwierdził że warto dać mu szansę. Nie było to dla nas problemem – dodaje Jordan.
Forgetowi juniorowi życzymy dobrych występów na poznańskich kortach, no i oczywiście zakwalifikowania się do turnieju głównego Poznań Open 2016.

Dominika Opala