Środowy rozkład jazdy

0
1089

Środa przywita sympatyków tenisa w poznańskim wydaniu sześcioma meczami, z czego aż cztery z nich to pojedynki singlowe rozgrywane w drugiej rundzie Poznań Open 2017. W jednym z nich na kort centralny wyjdzie reprezentant Polski.

O godzinie 11 dzień tenisowych wrażeń otworzy mecz turniejowej „trójki” Adama Pavlaska. Jego rywalem będzie Serb Pedja Krstin, który dobrze jest znany poznańskiej widowni. W ubiegłym roku był rozstawiony z numerem 4, a w pierwszej rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza. Teraz natomiast na wstępie okazał się lepszy od innego Polaka, Andrzeja Kapasia. Mecz czesko-serbski odbędzie się na korcie centralnym.

Potem, ale nie przed godz. 13.30, na kort wejdzie kwalifikant Mariano Kestelboim. Argentyńczyk zmierzy się z turniejową „siódemką”, niezwykle doświadczonym Hiszpanem Rubenem Ramirezem Hidalgo. 39-latek dzień wcześniej został wyeliminowany z turnieju deblowego przez polską parę Kamil Majchrzak i Grzegorz Panfil. Hidalgo występował w duecie z Casperem Ruudem. Sam Norweg również postara się pokazać z lepszej strony w grze podwójnej. Jego mecz będzie trzecim rozgrywanym na korcie centralnym. O miejsce w ćwierćfinale turniejowa „jedynka” mierzyć się będzie z Czechem Zdenkiem Kolarem.

Zmagania na głównym korcie Parku Tenisowego Olimpia zakończy starcie Kamila Majchrzaka. Los w tym roku nie oszczędza go w naszym turnieju, bo zaledwie dzień wcześniej zmuszony był rozegrać aż dwa mecze. W drugiej rundzie singla spotka się na ceglanej mączce z Guido Andreozzim. Zawodnik z Argentyny jest rozstawiony z numerem 6. Początek tej rywalizacji około godz. 17.

Na korcie numer 1 odbędą się dwa necze deblowe.

Magdalena Dubert