Roland Garros 2022 zbliża się wielkimi krokami. Rozlosowane już zostały drabinki turnieju głównego, a tenisiści i tenisistki zakończyli rywalizację w eliminacjach. Tradycyjnie kilku zawodników, którzy znaleźli się na liście startowej do poznańskiego challengera, wystąpi też w Paryżu.

W tym roku Poznań Open odbędzie się we wcześniejszym terminie, czyli w drugim tygodniu Roland Garros. Z tego też powodu z większą uwagą śledziliśmy losowanie drabinek głównych do drugiego wielkoszlemowego turnieju w tym sezonie. Oczywiście znalazło się w nich kilka „naszych” nazwisk, a więc tenisistów, którzy zgłosili się do poznańskiego challengera.
Bezpośrednio w paryskiej imprezie głównej znaleźli się Arthur Rinderknech, Benoit Paire, Henri Laaksonen, Atilla Balazs i Ricardas Berankis. Pierwszy z wymienionych Francuzów w pierwszej rundzie Roland Garros 2022 zmierzy się z Alexandrem Bublikiem. Z kolei drugi z reprezentantów Francji trafił na Ilję Iwaszkę. Szwajcar natomiast o drugą rundę powalczy z Pedro Martinezem, Węgier z Marinem Ciliciem, a Litwin z Laszlo Dżjere.
Dodatkowo Manuel Guinard, który też zagra w Poznaniu, otrzymał „dziką kartę” do turnieju
głównego Roland Garros. Wydaje się, że losowanie było dla Francuza najmniej łaskawe spośród wszystkich „naszych” zawodników. W pierwszej rundzie zmierzy się on z rozstawionym z numerem „10” Cameronem Norrie’em.
Ponadto w drabince głównej French Open 2022 znaleźli się też kwalifikanci: Camilo Ugo Carabelli i Chun-hsin Tseng, a Pedro Cachin wszedł do turnieju jako „szczęśliwy przegrany”. Pierwszy z Argentyńczyków zagra z Asłanem Karacewem, a drugi z Norbertem Gombosem. Tenisista z Tajwanu zmierzy się z natomiast z Joao Sousą.
Już wiadomo, iż w niedzielę mecz pierwszej rundy rozegra Camilo Ugo Carabelli. Pozostali „nasi” zawodnicy wyjdą na kort w poniedziałek lub wtorek, by walczyć o drugą rundę Roland Garros 2022.

Dominika Opala