Program „Miss Hits” także w Parku Tenisowym Olimpia

0
1227

Miss Hits” to program mający zachęcić dziewczynki w wieku 5-8 lat do gry w tenisa. Wystartował z wielkim rozmachem i niedawno dotarł do Polski, a inauguracja odbędzie się również w sobotę na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Czym tak naprawdę jest i jakie były jego początki?

3 maja, w trakcie trwania XXV Konferencji Trenerów Tenisa, 16 trenerek z całej Polski zostało ambasadorkami tego programu. Podczas warsztatów w stolicy każda z nich miała okazję osobiście poznać Judy Murray – autorkę programu, szkoleniowca tenisa z 20-letnim doświadczeniem, a prywatnie mamę doskonale znanych tenisistów, triumfatorów turniejów wielkoszlemowych – braci Andy’ego i Jamie Murray’ów.

Prezentacja między półfinałami

Jedną z ambasadorek jest również Ewelina Sterczewska, jedna z organizatorek challengera tenisowego Poznań Open. Zapytaliśmy ją jak dokładnie ma wyglądać inauguracja „Miss Hits” w Parku Tenisowym Olimpia. – Początkowo odbędzie się prezentacja programu na korcie centralnym, pomiędzy półfinałami Poznań Open, a od września chętne dziewczynki będą przechodziły cykl szkoleniowy, który potrwa dwa miesiące – mówi.

Program został przygotowany w najdrobniejszych szczegółach i co ważniejsze – z rozmachem, jakiego próżno szukać w innych dotychczasowych propozycjach adresowanych do najmłodszych pasjonatów tenisa ziemnego. W Wielkiej Brytanii ruszył on już w ponad 30 lokalizacjach. – W trakcie treningów dziewczynki będą miały okazję grać w tenisa, tańczyć rozwijając tym samym swoją koordynację ruchową oraz zaopiekować się maskotką programu, czyli Billy Dogiem. To pies do podawania piłek, którego będą mogły zabrać ze sobą na tydzień. Ćwiczenia mają odbywać się raz w tygodniu w specjalnie dopasowanej do wieku dziewczynek atmosferze i otoczeniu – tłumaczy Sterczewska. Organizatorzy zapewniają, że na miejscu nie zabraknie niczego, a cały sprzęt potrzebny dziewczynkom podczas sesji treningowych będzie już wcześniej przygotowany.

W ślady Radwańskich?

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie programu: miss-hits.co.uk, przygotowanej zarówno pod kątem młodych użytkowników sieci, jak i rodziców, a nawet trenerów tenisa. Można z niej również pobrać specjalnie stworzoną aplikację mobilną na urządzenia z systemami Android i iOS. Jest ona prostą grą, przeznaczoną właśnie dla najmłodszych, w której wcielając się w zawodniczkę grającą profesjonalnie w tenisa, mamy okazję rozegrać wirtualny mecz. Aplikacja ma za zadanie zaznajomić małe dziewczynki z podstawowymi zasadami gry w tenisa, poprzez najprzyjemniejszą metodę nauki – zabawę.

Inicjatywa docelowo kierowana jest do najmłodszej grupy miłośniczek tego „białego” sportu. Jest to szczególne ważne iż przygodę z tenisem zwykle rozpoczyna się bardzo wcześnie. Agnieszka Radwańska, najbardziej znana polska tenisistka, swój pierwszy kontakt z tenisem miała w Niemieckim Gronau jako zaledwie sześciolatka, gdzie wygrała dziecięcy turniej. Jej o dwa lata młodsza siostra, Urszala zdobyła wtedy czwarte miejsce. Właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby już czteroletnie dziecko rozpoczęło grę w tenisa – podkreśla Piotr Lenc, trener pierwszej klasy i właściciel prywatnej szkoły tenisa w Toruniu.

W ślady „Isi” i jej młodszej siostry mogą iść uczestniczki programu „Miss Hits”. Polskie dziewczynki mają dziś możliwość wczesnego rozpoczęcia przygody z tym pięknym sportem, nie za granicą, lecz właśnie na kortach znajdujących się na poznańskim Golęcinie. Na każdą z dziewczynek, która weźmie udział w zajęciach testowych czekają wspaniałe upominki oraz m.in bon o wartości 50 zł do wykorzystania w Femi Pleasure Store Poznan.

Sebastian Kubera