Poznański Park Tenisowy Olimpia znów stanie się areną tenisowych zmagań na światowym poziomie! Możemy już oficjalnie ogłosić, że Challenger ATP Poznań Open wraca po rocznej nieobecności w nowym terminie. Kibice już mogą zaznaczyć w kalendarzach datę od 26 lipca do 1 sierpnia.

To w ostatnim tygodniu lipca odbędzie się bowiem kolejna edycja imprezy na Golęcinie. Wracamy w ten sposób „na chwilę” do lipcowego terminu, bo przez wiele lat tenisowa rywalizacja w Poznaniu toczyła się w drugim tygodniu lipca. W 2018 roku impreza przeniesiona została na początek czerwca, ale teraz nastąpiło przesunięcie o półtora miesiąca z prostego powodu – tenisowa karuzela dopiero rozkręca się po pandemii koronawirusa. To ona stanęła na przeszkodzie w rozegraniu Poznań Open rok temu. Lockdown sprawił, że wszystkie obiekty sportowe zostały czasowo zamknięte, a wprowadzone ograniczenia spowodowały, że nie było możliwości zorganizowania międzynarodowej imprezy.

Precyzyjnie zaplanowany kalendarz ATP w jednym momencie rozsypał się niczym domek z kart. Teraz jednak powoli wracamy do normalności, więc zapraszamy bardzo serdecznie do Parku Tenisowego Olimpia od 26 lipca do 1 sierpnia. To będzie w ogóle tenisowy lipiec w Polsce, bo wcześniej (od 17 do 25) odbędzie się turniej WTA 250 w Gdyni. W trakcie poznańskiej imprezy odbywać się będą igrzyska olimpijskie w Tokio, ale nie ma wątpliwości, że sesje popołudniowe oraz wieczorne nie powinny kolidować z rywalizacją o medale w dalekiej Japonii.

Pula nagród w tym roku wynosi dokładnie 66 640 euro, zwycięzca otrzyma z tego 9 200 euro, a także dorzuci 90 punktów do rankingu ATP. W turnieju głównym pojawi się 32 zawodników, a w eliminacjach – 16, będą oni rywalizowali w niedzielę 25 lipca o cztery miejsca w głównej drabince, która ruszy następnego dnia. Proszę rezerwować czas, bo emocji na pewno nie zabraknie!

Wracamy po rocznej nieobecności i nie możemy się doczekać możliwości śledzenia „na żywo” tenisowej rywalizacji na światowym poziomie. Challenger na poznańskim Golęcinie odbywa się od 1992 roku, do tej pory było 25 edycji. Przerwa była zaledwie dwa razy: w latach 2001-2003, a także dwanaście miesięcy temu, kiedy to trzeba było odwołać rywalizację z powodu pandemii Covid-19. Od 2012 roku turniej jest rozgrywany pod nazwą Poznań Open i w tym roku ponownie Partnerem Tytularnym imprezy jest Miasto Poznań. Poznański challenger wraz z Pekao Szczecin Open jest również zaliczany do cyklu największych międzynarodowych imprez tenisowych w Polsce – Lotos PZT Polish Tour.

Dziś, oprócz terminu, prezentujemy również oficjalną szatę graficzną naszego turnieju. Tegoroczny plakat nawiązuje do charakterystycznego budynku klubowego z pięknym tarasem pełnym czerwonych pelargonii.  Wszystkich kibiców, którzy odwiedzą Park Tenisowy Olimpia, zastaną kolejne zmiany w infrastrukturze wokół kortu centralnego. A zatem – do zobaczenia!