Poznań Open do końca za darmo!

2
1065

Weekendowe mecze półfinałowe i finałowe tegorocznej edycji Poznań Open będą dostępne dla kibiców za darmo. W ramach zadośćuczynienia za fatalne warunki pogodowe.

W tym roku największym przeciwnikiem organizatorów i zawodników jest pogoda. Przez całodniowe ulewy, które miały miejsce w Poznaniu w środę i czwartek, rozgrywanie meczów na otwartych kortach było niemożliwe. W związku z tym dyrektor turnieju Krzysztof Jordan podjął decyzję o darmowym wstępie na korty Parku Tenisowego Olimpia podczas piątkowych gier. A potem zapadał decyzja, że podobnie będzie również w sobotę i niedzielę.

Jakie mecze wtedy się odbędą? W sobotę przede wszystkim rywalizacja półfinałowa singlistów, a potem niejako na deser finał debla, który rozpocznie się o godzinie 20.30. A to oznacza, że debliści będą walczyć przy sztucznym oświetleniu. W niedzielę w samo południe czeka nas natomiast danie główne poznańskiego challengera, czyli finał gry pojedynczej. Poznaniacy mogą te wszystkie mecze obejrzeć za darmo.

– Chcielibyśmy zrekompensować kibicom niemożność wstępu na trybuny w środę i czwartek darmowym wejściem na mecze półfinałowe oraz finałowe. Początkowo od czwartku za wejście na korty Parku Tenisowego Olimpia miała być od kibiców pobierana niewielka opłata, jednak zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Możemy tylko przeprosić kibiców za zaistniałą w trakcie turnieju sytuację i zaprosić wszystkich na finał debla, który odbędzie się w sobotę o godzinie 20.30 przy sztucznym oświetleniu oraz w niedzielę na finał singla w samo południe – powiedział Krzysztof Jordan.

Magdalena Dubert