Poznań Open dla najmłodszych

0
1057
AlgidaCup - Poznan Open 2016

Jak co roku imprezą towarzyszącą poznańskiego challengera jest turniej dla dzieci – Algida Cup. W tym roku, oprócz rozgrywek Tenis 10, rusza także Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów.

Rozgrywki w systemach grupowych, pucharowych i aż 5 kategorii wiekowych – to tegoroczna odsłona Algida Cup. Turniej skrzatów rozpoczął się w środę po południu w Centrum Tenisowym Sobota, natomiast dzieci poniżej 10. roku życia rozgrywki rozpoczęły w czwartek na krytych kortach w Parku Tenisowym Olimpia. – Turniej został podzielony na cztery kategorie wiekowe: niebieska dla dzieci do 7. roku życia, czerwona dla 8-latków, pomarańczowa dla dzieci, które skończyły 9 lat i zielona dla 10-latków – mówi Urszula Kafarska, dyrektor turnieju Algida Cup Tenis 10.

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów w Sobocie otworzyła oficjalnie menedżer PT Olimpia, Ewelina Sterczewska. – Pierwsza faza gier rozpocznie się tutaj, a od meczów półfinałowych po finały singla mecze odbędą się na kortach challengera. No i najważniejsza informacja – finał turnieju skrzatów rozegrany zostanie tuż po meczu finałowym gry pojedynczej Poznań Open – przyznaje. Przypomnijmy, że tenisowe skrzaty to dzieci między 10. a 12. rokiem życia. W turnieju udział biorą zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

A jak taki turniej wpływa na młodych zawodników? – Z pewnością jeśli chodzi o samych uczestników i też zwycięzców, jest to kolejne doświadczenie, które będzie procentowało w ich dalszej karierze. Zawodnicy, którzy rywalizują w Algida Cup, w następnych turniejach są lepiej przygotowani, zarówno pod względem technicznym, jak i psychicznym. Podczas rozgrywek tenisistom zawsze towarzyszy stres, a takie imprezy pozwalają na „ogranie się” i zdobycie meczowego doświadczenia – tłumaczy Rafał Soiński, trener tenisa w Parku Tenisowym Olimpia.

Pozostaje nam dopingować młodych zawodników i trzymać kciuki, a być może za kilka lat któryś z nich wystąpi przed poznańską publicznością w Poznań Open. Zapraszamy do Parku Tenisowego Olimpia!

Aleksandra Pencko