Poznań Open 2016 startuje! Siedmiu Polaków w eliminacjach

2
975
Poznań Open - Laaksonen vs. Gawron - Poznań 13.07.2014 r.

W sobotę o godzinie 11 rozpoczną się eliminacje do turnieju głównego challengera tenisowego ATP Poznań Open. W gronie siedemnastu graczy zgłoszonych do kwalifikacji jest siedmiu Polaków.

Supervisor turnieju zgłoszenia do eliminacji przyjmował do piątku do godziny 21. Wtedy zamknął listę i przystąpił do losowania, a potem ustalił grafik spotkań pierwszego dnia imprezy rozgrywanej w Parku Tenisowym Olimpia. Już wiadomo, że w sobotę zostanie rozegranych 9 meczów singlowych.

Mecz jak finał Euro

Tegoroczne kwalifikacje są najmniej licznymi w historii Poznań Open. O cztery miejsca w turnieju głównym zawalczy siedemnastu zawodników, a w tym gronie jest siedmiu Polaków. Wśród rozstawionych znalazł się jeden z nich – to Marcin Gawron (519. miejsce w rankingu ATP), który zagra z „siódemką”. W poprzednich latach trzeba było pokonać trzech rywali, żeby znaleźć się w głównej drabince challengera. Tym razem natomiast wystarczą dwie wygrane. Z jednym wyjątkiem – Tomasz Bednarek i Jan Zieliński muszą rozegrać dodatkowy pojedynek o awans do szesnastki, która jest już pewna udziału w drugiej rundzie turnieju eliminacyjnego.

Warto dodać, że najwyżej rozstawiony – Portugalczyk Pedro Sousa – jest na 270. miejscu w rankingu ATP. On na korcie centralnym zaprezentuje się w sobotę w drugim meczu dnia, a jego rywalem będzie syn legendarnego francuskiego tenisisty Guya Forgeta, Thibault. Ten bój to namiastka tego, co będzie działo się w niedzielę wieczorem pod Paryżem, wówczas w finale piłkarskich mistrzostw Europy Francuzi zmierzą się z Portugalczykami.

Gawron rozpocznie

Zmagania rozpoczną się w sobotę o godzinie 11 i wówczas na główną arenę wyjdzie Gawron, którego pierwszym przeciwnikiem będzie inny Polak, Szymon Walków.
Dodatkowo w eliminacjach pojawią się również uczestnicy juniorskiego Wimbledonu 2016, czyli Kacper Żuk oraz Piotr Matuszewki, którzy w kwalifikacjach wystąpią dzięki „dzikim kartom”. Ten pierwszy walczyć będzie z Belgiem Clementem Geensem (trzecie spotkanie na korcie centralnym od godz. 11), natomiast drugi – z reprezentującym Francję Tak Khunn Wangiem (drugi pojedynek na korcie numer 2). Poza nimi specjalne przepustki otrzymali również Piotr Łomacki, Norbert Tadyszak i Zieliński.

Razem zaplanowano dziewięć meczów. Wyłonią one cztery pary, które w niedzielę będą bić się o udział w turnieju głównym Poznań Open 2016.

Maria Magdalena Dubert