Zapraszamy na cykl przedstawiający tenisistów, którzy będą rozstawienie w tegorocznej edycji Poznań Open. Dzisiaj – Francuz Enzo Couacaud (164 ATP), który będzie grał z „szóstką”. Challenger tenisowy w Parku Tenisowym Olimpia od 26 lipca do 1 sierpnia.

Couacaud urodził się na Mauritiusie, jest to wyspa położona na Oceanie Indyjskim pomiędzy Madagaskarem a Australią. Posiada dwa obywatelstwa – maurytyjskie oraz francuskie i to właśnie barwy „Trójkolorowych” postanowił reprezentować. Enzo do gry w tenisa przekonał starszy brat, który również trenował tę dyscyplinę. Aby rozwijać swoją pasję przeniósł się jako junior do Paryża. Wtedy zdecydował się zająć tenisem zawodowo i zrezygnował z golfa.

Podczas tegorocznego debiutu na kortach Rolanda Garrosa grał w koszulce z napisem „Mauritius Tennis Academy”, miał być to ukłon dla trenerów oraz całej społeczności tej wyspy. 26-latek biegle mówi w języku kreolskim.

Obecnie zajmuje najwyższe w karierze miejsce w rankingu ATP. W tym sezonie dwukrotnie zagrał w finale turniejów rangi ATP Challenger Tour – w Gran Canarii wygrał z Kanadyjczykiem Stevenem Diazem 7:6 (7-5), 7:6 (7-3), natomiast we włoskiej Bielli musiał uznać wyższość Australijczyka Thanasiego Kokkinakisa, z którym przegrał 3:6, 4:6. W 2019 roku rozegrał z Kamilem Majchrzakiem w trzeciej rundzie kwalifikacji do Wimbledonu.

Francuz w młodości miał możliwość przyglądania się z bliska przygotowaniom Sereny Williams, która w 2012 roku trenowała niedaleko jego domu.

Adrian Garbiec