Zapraszamy na cykl przedstawiający tenisistów, którzy będą rozstawienie w tegorocznej edycji Poznań Open. Dziś – Kazach Dmitry Popko (187 ATP), który będzie grał z „siódemką”. Challenger tenisowy w Parku Tenisowym Olimpia od 26 lipca do 1 sierpnia.

Mierzący 191 centymetrów Kazach urodził się w rosyjskim Sankt Petersburgu. Jego trenerem jest zresztą Rosjanin Ilya Drozdov, który jeszcze w 2012 roku występował w turniejach rangi futures, jednak nie osiągnął większych sukcesów.

Popko również nie ma dotychczas na swoim koncie żadnego tytułu ATP. Kilka razy próbował dostać się do turniejów wielkiego szlema, jednak najdalej udało mu się dotrzeć do trzeciej rundy eliminacji. W tym sezonie Kazach nie może być zadowolony ze swoich występów – poza challengerem w Ałmatach, gdzie dotarł do półfinału (przegrał z Belgiem Zizou Bergsem), zazwyczaj swoją przygodę kończył w drugiej rundzie.

W 2019 roku Popko wygrał aż osiem turniejów rangi ITF Futures i wtedy na dobre postanowił  spróbować swoich sił w challengerach. Występ w tegorocznym Poznań Open będzie jego pierwszą wizytą w stolicy Wielkopolski.

Mateusz Włodarczyk