Polska – Belgia 1:1

0
1140

Dwa polsko-belgijskie pojedynki odbyły się w sobotę podczas eliminacji Poznań Open 2016. Wynik? Remisowy.

Najpierw z dwójki Polaków na kort wyszedł 21-letni Polak Piotr Łomacki, który na co dzień studiuje na uniwersytecie w Miami. Jego rywalem był zajmujący 489. miejsce w rankingu ATP Omar Salman, rozstawiony w kwalifikacjach z numerem 5. Po 70 minutach gry lepszy okazał się reprezentant biało-czerwonych, który zwycieżył 6:4 i 6:1. Łomacki pięć razy „przełamał” podanie przeciwnika, natomiast Belg tylko dwukrotnie wywalczył gema, kiedy serwował jego rywal.

Łomacki dzięki wygranej ma szansę zagrać w turnieju głównym Poznań Open 2016. Dzieli go od tego jedno zwycięstwo, ale poprzeczka będzie zawieszona bardzo wysoko, bo w niedzielę zmierzy się z najwyżej rozstawionym w kwalifikacjach Portugalczykiem Pedro Sousą (w sobotę ograł Francuza Thibault Forgeta).
Rywalizacja Polska kontra Belgia mogła zakończy się rezultatem 2:0, ale szansy na triumf nie wykorzystał Kacper Żuk. 17-latek dostał „dziką kartę” od organizatorów poznańskiego challengera. Jeszcze kilka dni temu rywalizował w Londynie podczas juniorskiego Wimbledonu. W Parku Tenisowym Olimpia los zetknął go z Clementem Geensem, który jest rozstawionym z „czwórką”. Belg dosyć łatwo wygrał pierwszą partię (6:2), ale Polak nie miał zamiaru się poddawać. Zacząl grać bardziej ofensywnie i rozstrzygnął na swoją korzyść drugiego seta (6:3). W trzecim było 0:2, Żuk odrobił stratę i wyrównał, jednak ostatnie słowo należało do Geensa, który ostatecznie wygrał 6:2, 3:6 i 6:2. Spotkanie trwało 77 minut.