Poznań Open 2022 powoli się rozkręca. Na kortach Parku Tenisowego Olimpia zobaczymy aż sześć meczów deblowych. Ponadto rozegrana zostanie część spotkań drugiej rundy, a kibice ujrzą ponownie w akcji turniejową dwójkę Henriego Laaksonena i czwórkę Chun-hsin Tsenga.

Środowe mecze na kortach Parku Tenisowego Olimpia rozpoczynamy w samo południe. Emocje wśród polskich kibiców wzbudzać powinni debliści, a w szczególności dwa najwyżej rozstawione polsko-amerykańskie duety. Karol Drzewiecki i Alex Lawson wyjdą na kort nie przed godziną 14, a nie przed godziną 16 kibice ujrzą duet Szymon Walków i Hunter Reese. Walków będzie z pewnością chciał powtórzyć swój sukces z 2018 roku, kiedy to w duecie z Mateuszem Kowalczykiem sięgnął po końcowy triumf. Interesująco zapowiada się także mecz jedynej w całości polskiej pary Maks Kaśnikowski i Dawid Taczala z Viktorem Durasoviciem oraz Patrikiem Niklasem-Salminenem.
Kibice po raz kolejny zobaczą w akcji jeden z większych tenisowych talentów – Chun-hsin Tsenga. 20-latek z Tajwanu w pierwszej rundzie gładko pokonał Nino Serdarusicia, który przy stanie 6:1, 1:0 poddał mecz. Rywalem Tsenga będzie teraz zawodnik Parku Tenisowego Olimpia – Bośniak Aldin Setkić.
Środowe zmagania zakończy mecz turniejowej dwójki – Henri Laaksonena z Alexandrem Shevchenko. Szwajcar stoczył trudny, trzysetowy bój z Nikolą Milojeviciem. Mimo słabego początku, zdołał odrobić stratę seta i ostatecznie zwyciężył 1:6, 6:2, 6:3. Shevchenko w pierwszym starciu bez problemów pokonał Attilę Balazsa.

Maciej Brzeziński