Polak i Rosjanin z tytułem

0
807

Ostatni polski akcent w Poznań Open 2015, to finał turnieju deblowego. W nim na przeciwko siebie stanęły pary – rozstawieni z numerem pierwszym – Mateusz Kowalczyk i Mikhail Elgin (RUS) oraz Julio Peralta (CHI) i Matt Seeberger (USA)

Pierwszy set ułożył się idealnie dla pary chilijsko- amerykańskiej. Szybkie przełamania i wysokie prowadzenie 5-0. Polak i Rosjanin doszli na 5-3, jednak ostatecznie przegrali tego seta.
W drugiej odsłonie walka toczyła się gem za gem, do stanu 2-2. Potem z kolei ,,odjechali” Polak z Rosjaninem na 5-2. Ostatecznie wygrali 6-3, a to oznaczało super tie-break.

Tu pomimo straty kilku piłek najwyżej rozstawiona w turnieju para wyszła na wysokie prowadzenie 8 -3 ( gra się do 10). Potem było 9-6. Chwila napięcia kapitalny smecz Kowalczyka. Gem, set, mecz!

– Bardzo doceniamy i dziękujemy kibicom za przyjście – powiedział po meczu Mathias Seeberger. – Dobrze było tu grać, nie możemy na nic narzekać. Gratulujemy przeciwnikom fantastycznej dyspozycji w finale.

– Gratuluję przeciwnikom dotarcia do finału, stawili nam wielki opór – powiedział Mateusz Kowalczyk. – Chciałbym pogratulować i podziękować Mikhaiłowi. Chciałbym bardzo podziękować organizatorom i sponsorom za wzorcową organizację. Dzięki wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego turnieju. Dziękuję też kibicom, którzy pojawili się na trybunach.