Poznaliśmy 17 z 24 zawodników, którzy wystąpią w eliminacjach do turnieju Poznań Open 2022. Wśród nich jest dwóch Polaków – Kacper Żuk i Daniel Michalski, którzy już kilka razy grali na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

 

O pozostałe sześć wolnych miejsc w turnieju głównym tegorocznego Poznań Open powalczy 24 zawodników. Niedawno poznaliśmy listę zgłoszeń do eliminacji, choć z tym zastrzeżeniem, że niekoniecznie wszyscy zawodnicy pojawią się w stolicy Wielkopolski. Na ten moment numerem 1 będzie 209. rakieta świata Gregoire Barrere. To 28-letni Francuz, który w październiku 2019 roku był na 80. miejscu w rankingu ATP. Kolejnymi zawodnikami z najwyższym rankingiem są Andriej Kuzniecow (227 ATP), Gonzalo Lama (242 ATP), Genaro Alberto Olivieri (244 ATP) i Frederico Ferreira Silva (262 ATP).

W stawce, którą poznaliśmy jest także dwóch Polaków, którzy mają wielkie ambicje. Mowa tutaj o Kacprze Żuku (264 ATP) i Danielu Michalskim (282 ATP). Żuk odpadł ostatnio w pierwszej rundzie eliminacji Roland Garros, ulegając Niemcowi Cedrikowi-Marcelowi Stebe (210 ATP) 6:3, 1:6, 4:6. W przeszłości 23-latek trzykrotnie grał w finałach turniejów rangi ATP Challenger Tour. W kwietniu 2021 roku okazał się najlepszy w chorwackim Splicie, co jest do tej pory jego największym sukcesem w karierze.

Michalski ma na swoim koncie mniej sukcesów od Żuka. 22-latek wygrał pięć turniejów rangi ITF. W poprzednim roku w Poznaniu odpadł już w pierwszej rundzie, kiedy to uległ rozstawionemu z „dwójką” Botikowi van de Zandschulpowi. – Losowanie było ciężkie, ale wszystko miałem w swoich rękach. Nie udało mi się wygrać, ale być może w przyszłości, jeśli będę miał okazję wystąpić w tym turnieju, pójdzie mi zdecydowanie lepiej. Oby to było już w przyszłym roku – mówił wtedy Michalski. Teraz ma szansę na poprawę rezultatu, ale do turnieju będzie musiał przedzierać się przez eliminacje.

Wielkie tenisowe emocje rozpoczną się w niedzielę (29 maja) o godzinie 11. To właśnie na tę porę zaplanowano pierwsze mecze eliminacji Poznań Open.

 

Maciej Brzeziński