Po Wimbledonie Poznań

0
903

Najwyżej notowany polski tenisista Jerzy Janowicz wystąpi podczas rozpoczynającego się 15 lipca turnieju tenisowego Poznań Open 2017
Będzie to dla niego powrót na Golęcin – w 2012 roku wygrał poznański challenger, a rok wcześniej doszedł tu do finału.

– To świetna informacja dla wszystkich fanów tenisa” – mówi dyrektor turnieju Krzysztof Jordan. – Bardzo się cieszymy, bo to najlepszy polski gracz. Ma ogromny potencjał i wierzymy, że zacznie odbudowywać swoją pozycję na światowych listach rankingowych. Jego styl gry plasuje go co najmniej w pierwszej pięćdziesiątce, powinien grać wielkie turnieje. Oby start w Poznaniu pomógł mu wrócić do wielkiej formy, bo łatwiej się gra, kiedy czuć wsparcie publiczności.

Jerzy Janowicz w challengerze w Poznaniu rozstawiony będzie z numerem 4. Z „jedynką” zagra Norweg Casper Ruud, który w rankingu ATP jest 109-ty. Janowicz aktualnie na światowej liście zajmuje 141 miejsce.

Na razie Janowicz nieźle radzi sobie na kortach Wimbledonu – właśnie awansował do II rundy tego wielkoszlemowego turnieju. Dziś najwyżej notowany polski tenisista pokonał Kanadyjczyka Denisa Szapowałowa w cztertech setach – 6:4, 3:6, 6:3 i 7:6. Mecz trwał niespełna 2 i pół godziny.

D. Cytrowski/jc

Źródło: Radio Poznań
http://radiopoznan.fm/informacje/sportowe/po-wimbledonie-poznan