Pech Doumbii, triumf Geensa i Wanga, szczęście Betowa

0
643

Belg Clement Geens oraz Francuz Tak Khunn Wang to dwaj kolejni tenisiści, którzy awansowali do turnieju głównego Poznań Open z kwalifikacji.

Białorusin Siergiej Betow oraz Geens w samo południe wyszli na kort numer dwa Parku Tenisowego Olimpiua. To był bój o awans do głównej drabinki. Spotkanie zakończyło się błyskawicznie na korzyść niżej rozstawionego Belga, który pokonał swojego rywala 6:3 i 6:0. Co ciekawe, Betow mimo porażki pojawi się również w turnieju głównym jako tzw. „lucky looser”, czyli szczęśliwy przegrany. Wynika to z tego, że dwóch zawodników w ostatniej chwili wycofało się z udziału w Poznań Open 2016.

Duże emocje były za to na korcie numer jeden, gdzie toczył się francuski bój Sadio Doumbii („trójka” w kwalifikacjach) z Tak Khunnem Wangiem (numer 5). Pierwszy set zakończył się ekspresowo na korzyść wyżej rozstawionego (6:1). Wang biegał sporo wzdłuż linii końcowej, ale popełniał dużo błędów. Druga partia była bardzo wyrównana, Doumbia miał w niej kilka piłek meczowych, których jednak nie potrafił wykorzystać. A w emocjonującym tie-breaku Wang wygrał 8-6 i w ten sposób doprowadził do decydującego seta.

Mecz zakończył się pechowo dla wyżej notowanego z Francuzów. Doumbia przy wyniku 1:3 doznał kontuzji i poddał mecz. Ostatecznie zatem Wang wygrał 1:6, 7:6 (8-6), 3:1 i awansował do turnieju głównego.