Park Tenisowy Olimpia w stanie gotowości. Znamy więcej szczegółów!

0
1039

Trzynaście dni zostało do rozpoczęcia piętnastej edycji challengera tenisowe ATP Poznań Open. W Parku Tenisowym Olimpia zagrają świetni zawodnicy, a przygotowania do turnieju są już na ostatniej prostej.


W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawione zostały szczegóły tegorocznego turnieju. Największą zmianą jest nowa data – od 3 do 10 czerwca. To dla wielu sympatyków tenisa spore zaskoczenie. Przez wiele lat turniej odbywał się bowiem w drugiej połowie lipca. – Było kilka powodów takiej decyzji. Najważniejszym były względy sportowe. Ten termin uznawany jest za bardziej atrakcyjny. Mogą przyjechać zawodnicy, którzy odpadną w pierwszych rundach wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu – mówił dyrektor poznańskiego turnieju, Krzysztof Jordan. – Liczymy też na wyższą frekwencję, bo to nie są wakacje. Pozwala nam to także lepiej zaplanować działalność klubu, czyli Parku Tenisowego Olimpia – dodaje.

Numerem jeden w tym roku będzie doświadczony i sympatyczny Niemiec, Florian Mayer (79 ATP). Przyjedzie on do stolicy Wielkopolski po raz drugi w swojej karierze i z pewnością będzie chciał wywieźć o wiele lepsze wspomnienia niż przed rokiem. Wtedy odpadł w drugiej rundzie z późniejszym zwycięzcą – Rosjaninem Aleksiejem Watutinem.

Kibice liczą jednak na Polaków. Pewny udział w turnieju głównym ma trzech biało-czerwonych: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak i Michał Dębek. Ten pierwszy jest na liście zawodników, którzy mają zapewniony udział na podstawie rankingu ATP.  Z kolei Majchrzak i Dębek otrzymali dwie z czterech „dzikich kart”. Trzecią na podstawie umowy organizatorów otrzyma zawodnik z Rumunii, a czwarta to jeszcze niewiadoma. – Być może zawita do nas zawodnik ze światowej czołówki, który odpadnie z Roland Garrosa – poinformował dyrektor turnieju. – Mamy nadzieję, że ktoś taki się zgłosi, bo już przed turniejem odmówiliśmy takim graczom, jak Hiszpanie Tommy Robredo czy Nicolas Almagro, a także Argentyńczyk Carlos Berlocq – dodawał.

Organizatorzy każdego roku otrzymują duże wsparcie od władz miasta i województwa. – Od początku miasto Poznań mocno jest zaangażowane w ten turniej. Pomagamy finansowo, ale też organizacyjnie. Mam przekonanie, że to będzie lepsza promocja niż na ostatnim meczu Lecha – komentowała wsparcie magistratu Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. – Wychodzimy z założenia, że warto pomagać w dobrych widowiskach. Życzymy organizatorom, aby korty były wypełnione – wtórował jej Tomasz Wiktor z Urzędu Marszałkowskiego.

Każdego roku poznańskiemu turniejowe towarzyszy wiele imprez. Tym razem będzie podobnie. Ważnym punktem będzie koncert zespołu „Raz dwa trzy” upamiętniający Wojciecha Młynarskiego. Poza tym przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. – Organizujemy Kids Day, podczas którego dzieci będą mogły spędzić sobotę 9 czerwca na sportowo. Z kolei 2 i 3 czerwca na naszych obiektach odbędzie się turniej „Tenis 10” – poinformowała Ewelina Sterczewska, menedżer Parku Tenisowego Olimpia.

Pierwsze mecze tegorocznego turnieju zaplanowano na niedzielę 3 czerwca. Wtedy też rozegrane zostaną eliminacje. Dwa dni później rozpoczyna się turniej główny, a wielki finał odbędzie się 10 czerwca. Czekają nas wielkie i niezapomniane tenisowe emocje.

Maciej Brzeziński