Mecz Watutin-Jahn na razie bez rozstrzygnięcia

0
754

Hubert Hurkacz wciąż nie poznał swojego rywala w ćwierćfinale turnieju Poznań Open. W czwartek z powodu zapadających ciemności przerwany został mecz pomiędzy Aleksiejem Watutinem oraz Jeremym Jahnem. Decydujący trzeci set zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 11.30.

Przez blisko sto dwadzieścia minut trwały dwa pierwsze sety tego starcia. W jego trakcie obaj gracze zapisali sobie po jednej partii na swoim koncie. Najpierw uczynił to mimo ogromnych problemów Rosjanin. – To był bardzo trudny set, spore trudności sprawiały nam obu warunki. Słońce świecące w oczy tylko po jednej stronie kortu, sama nawierzchnia także pozostawała sporo do życzenia – opowiadał o trudnościach towarzyszących jemu oraz rywalowi Watutin. To on wyszedł z tarapatów obronną ręką i w tie-breaku zwyciężył 7-4. Przeciwnik wziął na nim rewanż już od pierwszych gemów drugiej części gry. Szybko objął prowadzenie, którego już nie wypuścił i wygrał 6:4.

Równolegle swój pojedynek z Matteo Donatim toczył Hurkacz. Po trzech setach zapewnił sobie udział w ćwierćfinale jako pierwszy Polak od 2013 roku. Rywala pozna jednak dopiero w piątek, bo Rosjanin z Niemcem powrócą na kort tego dnia o godzinie 11.30.

Adrian Gałuszka