Marcin Matkowski zagra w Poznaniu! Kto będzie jego deblowym partnerem?

0
1429

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich tenisistów zagra w Poznań Open 2019. Marcin Matkowski dostał od organizatorów poznańskiego challengera ATP „dziką kartę” do gry podwójnej. Kogo wybierze na swojego partnera? Dowiemy się o tym już w poniedziałek 20 maja na konferencji prasowej.

Sympatykom tenisa nie trzeba przedstawiać Marcina Matkowskiego. 38-latek z Barlinka to w końcu 18-krotny zwycięzca turniejów deblowych z cyklu ATP! Największe sukcesy miał w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem. Polacy wygrali 15 trofeów, a pięć razy zagrali w kończącym sezon turnieju Masters. W rankingu deblowym Matkowski sklasyfikowany najwyżej był na 7. miejscu (9 lipca 2012). Obecnie jest na 168. pozycji, ale z pewnością nie zapomniał, jak się gra w tenisa.

Po zakończeniu kariery przez Fyrstenberga nie ma stałego partnera deblowego. W Australian Open zagrał wspólnie ze Słowakiem Martinem Klizanem, a bardzo często grywał z Austriakiem Philippem Oswaldem. W Parku Tenisowym Olimpia będzie jedną z największych deblowych gwiazd i z pewnością pojawią się wobec niego duże oczekiwania.

Na razie nie wiemy z kim „Matka” zagra w grze podwójnej. Najwcześniej zobaczymy go w akcji na kortach Parku Tenisowego Olimpia we wtorek 4 czerwca, kiedy zmagania turniejowe rozpoczną debliści. Jedno jest pewne – jego mecze przyciągną na trybuny rzesze fanów.

Maciej Brzeziński