Majchrzak i Dembek ruszają do walki

0
788

W drugim dniu turnieju głównego Poznań Open 2018 nie zabraknie emocji związanych z występami Polaków. Meczem dnia będzie pojedynek Kamila Majchrzaka z Jeremym Jahnem. Na korcie pojawi się także Michał Dembek. Ponadto Aleksiej Watutin rozpocznie walkę o obronę tytułu. Łącznie rozegranych zostanie dwanaście meczów.

Spotkanie Polaka i Niemca zostało zaplanowane jako trzeci mecz na korcie centralnym i nie odbędzie się przed godziną 16. Będzie to pierwsze starcie tych tenisistów. Jahn dostał się do turnieju z eliminacji, więc ma już w nogach trzy pojedynki. Majchrzak wie jednak, że to nie daje żadnej gwarancji.
– Oglądałem jego mecze eliminacyjne. Znam go też z innych turniejów. Spodziewam się bardzo trudnego meczu, gdyż Jahn lubi prowadzić długie wymiany, operuje mocnym top spinem, a to zagranie jest groźne zwłaszcza na nawierzchni ziemnej – stwierdził piotrkowianin, który jednak jest dobrej myśli i będzie przygotowany na atuty Niemca – Z trenerem dobierzemy odpowiednią taktykę. Postaramy się wykorzystać jego słabości i zwyciężyć. Nie mogę pozwolić na to, by to on prowadził grę. To ja muszę kontrolować boiskowe wydarzenia – dodał.
Majchrzak nie będzie jedynym Polakiem, który wystąpi w środę. W południe na kort wyjdzie Michał Dembek. Zmierzy się on z Matteo Donatim. To będzie ich pierwszy pojedynek. Warszawianin czwarty raz stanie przed szansą awansu do drugiej rundy poznańskiego challengera. Liczymy zatem, że do czterech razy sztuka…

W środę swoją kampanię rozpocznie też triumfator Poznań Open 2017. Aleksiej Watutin „skrzyżuje” rakiety z Kennym De Schepperem. Rosjanin przyznał, że zna dobrze swojego przeciwnika. – Wiem, czego mogę się po nim spodziewać, znam jego słabe strony. Jednak muszę utrzymać koncentrację, bo ostatnio z nim grałem i nie wykorzystałem trzech piłek meczowych. Po ostatnim triumfie w Poznaniu zyskałem bardzo dużo pewności siebie i liczę tutaj ponownie na dobry wynik – powiedział Rosjanin.

Kibice będą mogli zobaczyć także pojedynki deblowe. W dwóch z nich wystąpią Polacy. Para Mateusz Kowalczyk i Szymon Walkow zmierzą się z duetem Taro Daniel-Bernabe Zapata Miralles. Do walki stanie też Karol Drzewiecki oraz Victor Vlad Cornea. Para polsko-rumuńska walczyć będzie z Victorem Estrellą Burgosem i Roberto Quirozem.