Kwalifikanci poznali rywali w turnieju głównym. Z kim zagrają Polacy?

1
1195
Maxime Janvier (FRA) vs Marcin Gawron (POL) - PoznanOpen2016 10.07.2016 r.

Marcin Gawron zagra z Hiszpanem Oriolem Roca Batalla w pierwszej rundzie turnieju głównego Poznań Open 2016.

To jedyny Polak, który przebrnął przez kwalifikacje poznańskiego challengera ATP. W sobotę pokonał Szymona Walkowa, natomiast w niedzielę w decydującym boju okazał się lepszy od Francuza Maxime’a Janviera. Po południu supervisor turnieju Carl Baldwin rozlosował zwycięzców eliminacji do poszczególnych graczy w turnieju głównym. Gawron został skojarzony z Hiszpanem Oriolem Roca Batalla, który zajmuje 251. miejsce w notowaniu ATP.

Na kogo trafili pozostali zwycięzcy niedzielnych meczów? Pedro Sousa, który ograł Piotra Łomackiego, zmierzy się z Francuzem Glebem Sacharowem. Francuz Tak Khunn Wang spotka się z Hiszpanem Rubenem Ramirezem Hidalgo,. Natomiast Belg Clement Geens trafił na rozstawionego z numerem 2 Niemca Tobiasa Kamke, który kilka dni temu grał w półfinale challengera w Brunszwiku.

Okazało się, że sporo szczęścia miało także dwóch tenisistów, którzy przegrali swoje niedzielne mecze. Z głównej drabinki wypadło bowiem dwóch graczy. Z powodu kontuzji wycofał się Antal van der Duim, który miał być rozstawiony z numerem 8. Na jego miejsce przesunął się Serb Nikola Milojević, który zagra w poznańskiej imprezie z „dziewiątką”. Z kolei Rosjanin Rusłan Karacew zrezygnował ze względu na udział w Pucharze Davisa.

Dwóch przegranych w kwalifikacjach trafiło zatem do głównej drabinki jako tzw. „lucky looser”, czyli szczęśliwi przegrani. Losowanie zdecydowało, że są to Siergiej Betow (uległ Geensowi) oraz Janvier (jego pogromcą był Gawron). Białorusin teraz walczyć będzie z numerem 7 Poznań Open 2016 – Belgiem Kimmerem Coppejansem, ntomiast Francuz naprzeciwko siebie spotka Aleksandra Niedowiesowa z Kazachstanu, który ma „trójkę”.

W turnieju głównym po awansie Gawrona będzie czterech reprezentantów Polski. Najtrudniejsze zadanie czeka Michała Dembka, który wpadł na turniejową „jedynkę” – Mołdawianina Radu Albota. Kamil Majchrzak spotka się z Czechem Markiem Michalicką, natomiast Hubert Hurkacz walczyć będzie z Serbem Pedją Krstinem (numer 4).

Przypomnijmy, że w poniedziałek startuje faza zasadnicza Poznań Open 2016, w którym pula nagród wynosi 42,5 tys. euro. Zapraszamy na korty Parku Tenisowego Olimpia.

Artur Rzegoczan