Krecz Zekicia

1
1099
Miljan Zekić (SRB) vs David Perez Sanz (ESP) - PoznanOpen2016 12.07.2016 r.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie pomiędzy Miljanem Zekiciem a Davidem Perezem Sanzem niespodziewanie zakończyło się kreczem tego pierwszego. Przy stanie 4:2 dla Hiszpana, Serb poddał mecz z powodu kontuzji nogi.

Pojedynek rozpoczął się od ofensywnej gry z obu stron. Tenisiści grali zacięte wymiany. Hiszpan świetnie radził sobie w obronie, natomiast Zekic próbował gry kombinacyjnej, skrótów, kończenia piłek przy siatce. Mecz zapowiadał się na bardzo wyrównany, nic nie zapowiadało, że zakończy się w połowie pierwszego seta.

W szóstym gemie jednak zaczęły się problemy Serba, przegrał swoje podanie do zera i zgłosił sędziemu, że nie może dalej kontynuować gry z powodu kontuzji. – Złapałem uraz na poprzednim turnieju. Musiałem skreczować, bo granie z kontuzją jest zbyt ryzykowne. Próbowałem, ale nie dałem rady – tłumaczył Zekić.
Serb w poprzednim tygodniu wygrał swój pierwszy challengerowy tytuł. Zdobył go we włoskim miasteczku Todi. Dlatego też jego występ na kortach Parku Tenisowego Olimpia był oczekiwany przez kibiców tenisa. Niestety kontuzja wykluczyła go z walki o kolejny triumf. W stolicy Wielkopolski miał także grać debla w parze z Portugalczykiem Pedro Sousą, jednak wycofali się z turnieju. Ich miejsce w drabince głównej zajmie polska para Marcin Gwaron i Adam Majchrowicz.

Miljanowi życzymy szybiego powrotu do zdrowia!

Dominika Opala