Kolejny Polak poza turniejem, Dembek nie sprostał Rosolowi

0
1114
Lukas Rosol (CZE) vs Michał Dembek (POL) - Poznań Open 2017 - 20.07.2017 r.

W środę wieczorem szansę na awans do ćwierćfinału zaprzepaścił Kamil Majchrzak, natomiast dzisiaj jego los podzielił Michał Dembek. Grający z „dziką kartą” Polak nie sprostał Czechowi Lukasowi Rosolowi 6:7 ( 3-7), 3:6. Jeszcze dzisiaj 19-letni tenisista będzie miał okazję do rehabilitacji w deblu, w którym występuje z Maciejem Smołą.

Dla znajdującego się aktualnie w ósmej setce rankingu ATP Dembka awans do drugiej rundy po zwycięstwie nad faworyzowanym Belgiem Yannikiem Reuterem był sukcesem. W kolejnym spotkaniu czekała go jednak jeszcze trudniejsza przeprawa. Na drodze Polaka stanął doświadczony Czech Lukas Rosol, który co prawda w tym momencie znajduje się na 175. miejscu w światowym zestawieniu, lecz w swojej karierze był już na 26. pozycji.

Różnicy tej nie było jednak widać na korcie, na którym szybko niespodziewanie rywala „przełamał” młody Polak, który wyszedł już na prowadzenie 4:1 i miał okazję po raz kolejny na wygranie gema przy serwisie 31-latka. Zwycięzca Pucharu Davisa z 2012 roku pokazał swoją rutynę i wyszedł z opałów, doprowadzając do remisu. Tenisiście z Włocławka udało się otrząsnąć, lecz w decydującym momencie pełnię umiejętności pokazał Rosol, pewnie wygrywając tie-breaka.

Druga odsłona spotkania okazała się także zacięta, po sześciu gemach na tablicy wyników widniał remis, lecz to zawodnik pochodzący z Brna pokazał, że jest w tym momencie lepszym zawodnikiem. Dembek coraz częściej trafiał w siatkę, a Rosol rozkręcał się z każdym punktem i ostatecznie zwyciężył 6:3. Jego ćwierćfinałowym rywalem może być znany Niemiec Florian Mayer lub Rosjanin Aleksiej Watutin.

Dembek powinien być zadowolony ze swojego występu, gdyż w dotychczasowych turniejach w tym roku, głównie zagranicznych, ponosił wiele porażek, a w Poznaniu, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich edycji, zdołał w końcu przebrnąć przez pierwszą rundę. Być może dużo lepiej powiedzie mu się w grze podwójnej, w której wspólnie z Maciejem Smołą powalczy jeszcze w czwartek o półfinał z argentyńsko-hiszpańskim duetem Guido Andreozzi i Jaume Munar.

Wojciech Dolata