Klątwa Czecha, Argentyńczyk pierwszym finalistą

0
909
Guido Andreozzi (ARG) vs Adam Pavlasek (CZE) - Poznań Open 2017 - 22.07.2017 r.

Adam Pavlasek może mówić o prawdziwej klątwie półfinału Poznań Open. Dotarł trzeci raz w swojej karierze do tego etapu turnieju na Golęcinie i trzeci raz na nim zatrzymał swój marsz. W tym roku marzenie o tytule w Poznaniu wybił mu z głowy Guido Andreozzi, który pokonał tenisistę zza naszej południowej granicy 3:6, 6:2, 6:2.

Czech oraz Argentyńczyk rywalizowali o wielki finał na korcie centralnym w samo południe. Walczyli nie tylko z rywalem, ale także palącym słońcem, wysoką temperaturą i coraz większym zmęczeniem, które musiało im towarzyszyć z powodu liczby spotkań już rozegranych na kortach Parku Tenisowego Olimpia. To ostatnie miało szczególne znaczenie w przypadku pochodzącego z Ameryki Południowej 25-latka, który jeszcze przed starciem z turniejową „trójką” miał w nogach aż 6 meczów w stolicy Wielkopolski.

Można powiedzieć, że półfinałowy bój rozpoczął się zgodnie z planem. Pavlasek przełamał rywala raz, przełamał drugi, po czym pewnie „zamknął” pierwszą część gry. Widzowie zgromadzeni na trybunach kortu centralnego mogli pomyśleć, że Argentyńczyk jest zmęczony, być może kalkuluje, żeby skupić się na rywalizacji w grze podwójnej, w której czekał go po południu w sobotę mecz finałowy.

Guido pokazał, że nic z tych rzeczy! Kompletnie zaskoczył przeciwnika w secie drugim, w którym Czechowi przytrafił się pierwszy kryzys w tegorocznym Poznań Open. Do tego momentu nie oddał on rywalom ani jednej partii. Jak trudną drogę trzeba przebyć, żeby triumfować w turnieju tenisowym, pokazał Argentyńczyk młodszemu o trzy lata rywalowi również w trzeciej części gry. Ponownie szybko wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca. Bardzo bolesne doświadczenie dla Pavlaska, któremu przytrafił się akurat pierwszy gorszy moment w stolicy Wielkopolski. Dla niego był on równoznaczny z pożegnaniem z Poznań Open.

A co czeka zwycięzcę tej rywalizacji? Krok pierwszy: sobotni wieczorny finał debla. Krok drugi: niedzielny pojedynek o triumf w grze pojedynczej z wygranym meczu Goncalo Oliveira kontra Aleksiej Watutin. Argentyńczyk ma szansę zostać pierwszym zawodnikiem, który w Poznaniu może wygrać w obu tych turniejach. Po spotkaniu z Czechem przyznał: – Najważniejsze było, że cały czas próbowałem odnaleźć swoją grę i krok po kroku, wraz z rozwojem meczu, polepszałem mój tenis i zakończyło się pozytywnie.

Adrian Gałuszka