KIDS DAY NA POZNAŃ OPEN 2018

0
962

Ciepły słoneczny dzień, zielone otoczenie Parku Sołackiego, w powietrzu unosi się aura sportowych zmagań poznańskiego chellengera. Czy może być lepsza okazja do zarażenia dziecka tenisową pasją?


W tym roku organizatorzy Poznań Open w szczególny sposób zadbają o najmłodszych widzów. Po raz pierwszy w historii imprezą towarzyszącą turniejowi będzie KIDS DAY, wydarzenie skierowane do dzieci w wieku od 4 do 10 lat oraz ich rodziców. Kids Day odbędzie się 9 czerwca i potrwa od 12:00 do 18:00 na terenie Parku Tenisowego Olimpia w dniu półfinałowych pojedynków singlowych Poznań Open.

W ramach wydarzenia organizatorzy zaplanowali rozmaite strefy dla dzieci, kobiet oraz loterie z nagrodami. Już teraz wiemy, że niejeden uczestnik będzie miał szansę wygrać bezpłatny udział w wybranym turnusie letnich półkolonii organizowanych w Parku Tenisowym Olimpia.

Strefa tenisowa będzie zorganizowana zgodnie z założeniami ogólnoświatowego programu Tenis10, którego istotą jest stworzenie dzieciom pozytywnego środowiska do pierwszego kontaktu ze sportem. Już najmłodsze dzieci (do lat 6) będą miały możliwość poznania tenisowego świata na specjalnie przygotowanej strefie dla maluszka. Zajęcia odbywać się będą pod opieką doświadczonych animatorów i instruktorów przy użyciu kolorowego sprzętu oraz ulubionych przez dzieci dmuchańców. W tym samym czasie, starsze dzieci wezmą udział w bezpłatnych treningach w pozostałych strefach: czerwonej dla 7-8-latków, pomarańczowej dla 9-latków oraz zielonej dla 10-latków. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy i trenerzy Parku Tenisowego Olimpia.  W zajęciach tenisowych przez cały okres trwania KIDS DAY będą mogły wziąć udział wszystkie dzieci w wieku 4 do 10 lat bez konieczności wcześniejszego zapisywania się. W celu bezpłatnego wejścia na teren imprezy, dzieci w wieku szkolnym muszą posiadać legitymacje szkolne.

Oprócz tenisowych atrakcji, najmłodsi sportowcy będą mogli spróbować swoich sił na piłkarskiej murawie z byłym piłkarzem Lecha Poznań Damianem Nawrocikiem, pomalować twarze na wybrane wzory w kąciku artystycznym oraz upamiętnić dzień pełen wrażeń w fotobudce.

Organizatorzy Poznań Open i KIDS DAY nie zapomnieli również o mamach. Na sąsiadującym z Parkiem Tenisowym Olimpia stadionie lekooatletycznym Golęcin, trenerka personalna Olga Lipczyńska poprowadzi 3 treningi fitnessowe dla kobiet połączone z wykładami dietetycznymi. Wszelkie wątpliwości związane ze zdrowym żywieniem dzieci, młodzieży i dorosłych rozwieje dietetyk Natalią Kmieciak (Smaki Warte Poznania). Uczestniczki otrzymają pakiet startowy od sponsorów oraz możliwość bezpłatnego wejścia na półfinały Poznań Open.  Zajęcia fitnessowe i wykłady potrwają od godziny 12:00 do 15:00. Organizatorzy zapewniają opiekę na poszczególnych strefach dzieciom, których mamy będą brały udział w wydarzeniu. Na zajęcia dla kobiet obowiązują zapisy u koordynatorki KIDS DAY – Karoliny Bulwan  (k.bulwan@parktenisowy.pl).

SPRAWDŹ PROGRAM