Jerzy Janowicz znów zagra w Poznaniu

0
881

Najlepszy polski tenisista, Jerzy Janowicz ponownie zagra w turnieju Poznań Open, który rozegrany zostanie od 15 do 23 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia.

„Jerzyk” wystąpi w poznańskim challengerze po raz szósty. W 2011 przegrał w finale, ale rok później triumfował, pokonując w decydującym meczu Francuza Jonathana Desneresa de Veigy. Dotychczas to jedyna wygrana reprezentanta Polski w całej historii turnieju. – W tym roku w stolicy Wielkopolski zobaczymy kilku bardzo ciekawych tenisistów, którzy sklasyfikowani są na początku pierwszej setki listy ATP. Ich potencjał na pewno jest zdecydowanie większy i moim zdaniem kilku z nich szybko awansuje do Top 100 – mówi Krzysztof Jordan, dyrektor Poznań Open.

Z „jedynką” rozstawiony będzie 19-letni Norweg Casper Ruud junior. W styczniu ubiegłego roku był sklasyfikowany na pierwszym miejscu światowego rankingu juniorów. Najlepsze osiągnięcie w rywalizacji zawodowców to półfinał imprezy rangi ATP w Rio de Janeiro w lutym tego roku. Ciekawostką jest fakt, że jego ojciec z powodzeniem rywalizował przed laty w poznańskim challengerze.

W walce o końcowe zwycięstwo będą się również liczyć: doświadczony Niemiec Florian Mayer, Czesi Adam Pavlasek, Jan Satral czy Lukas Rosol. Polscy kibice liczą na dobry występ wspomnianego Janowicza oraz młodych graczy: Kamila Majchrzaka, Michała Dembka czy Huberta Hurkacza (dwaj ostatni zagrają w turnieju głównym dzięki „dzikiej karcie”). Na kortach PTO zaprezentuje się także będący w tym sezonie w dobrej formie Andrzej Kapaś (reprezentuje WKS Grunwald Poznań). On też otrzymał od organizatorów „dziką kartę”.

Źródło: Głos Wielkopolski
http://www.gloswielkopolski.pl/sport/tenis/a/tenis-jerzy-janowicz-znow-zagra-w-poznaniu,12236024/