Czwarty dzień zmagań to kolejna dawka emocji związana z występami Polaków. Na korcie pojawi się dwóch naszych reprezentantów – Hubert Hurkacz oraz Michał Dembek. Ten pierwszy zaprezentuje się w trzeciej rundzie singla, z kolei drugi powalczy w parze z Florinem Mergeą o półfinał gry podwójnej.

Meczem dnia będzie z pewnością pojedynek obrońcy tytułu Hurkacza z Hiszpanem Lopezem Perezem, który został rozstawiony z numerem czternastym. Polak może wykonać kolejny krok w kierunku obrony tytułu, jednak nie będzie miał prostego zadania, gdyż zawodnik z Madrytu świetnie czuje się na nawierzchni ziemnej. Tenisiści ci nigdy wcześniej nie mieli okazji się spotkać, ale można spodziewać się zaciętej rywalizacji. Stawką tego meczu będzie awans do najlepszej ósemki poznańskiego challengera. Wrocławianin i jego rywal wyjdą na kort nie przed godziną 17.30. Natomiast Michał Dembek w duecie z Rumunem Florinem Mergeą zmierzą się z włoską parą Simone Bolelli oraz Gianluca Mager. Spotkanie to zostało zaplanowane jako czwarte z kolei na korcie numer jeden.

Jednak występy Polaków to nie jedyne ciekawe spotkania, jakie odbędą się w czwartek w Parku Tenisowym Olimpia. Na początek kibiców czeka bratobójczy pojedynek Włochów – Mager kontra Filippo Baldi. Następnie na korcie centralnym pojawią się Francuz Quentin Halys i Sebastian Ofner. W oczekiwaniu na Hurkacza, fani tenisa będą mieli okazję zobaczyć w akcji Tommy’ego Robredo. Hiszpan zmierzy się z Austriakiem Dennisem Novakiem, dobrym znajomym gwiazdy światowych kortów – Dominica Thiema.

Na korcie numer jeden dzień rozpocznie się od pojedynku nadziei tenisa czeskiego i niemieckiego. Po dwóch stronach siatki staną 22-letni Zdenek Kolar i 18-letni Rudolf Molleker. Kibice, którzy preferują „biały sport” w wydaniu portugalskim też znajdą coś dla siebie. W walce o ćwierćfinał zmierzą się Pedro Sousa oraz Joao Domingues. Zwycięzca tego starcia może być potencjalnym rywalem Hurkacza w ćwierćfinale.

Dominika Opala