Halys awansował do drugiej rundy

0
494

Bez sensacji obyło się w pojedynku rozstawionego z numerem szóstym Quentina Halysa z Rumunem Victorem Vladem Corneą. Faworyzowany Francuz w trawającym godzinę i pięć minut pojedynku wygrał 6:1, 6:4.

O 21-letnim Francuzie zrobiło się w ostatnim czasie głośno za sprawą jego sportowej postawy w trakcie Roland Garrosa. Halys zrezygnował z „dzikiej karty” do turnieju głównego, wybierając tym samym sportową rywalizację w eliminacjach.

Debiutujący na poznańskich kortach Quentin dobrze rozpoczął mecz, przegrywając w pierwszym secie zaledwie jednego gema. W drugim secie Cornea zawiesił już poprzeczkę rywalowi dużo wyżej, prowadząc po trzech gemach 2:1. Halys szybko odzyskał kontrolę nad meczem, wychodząc na prowadzenie 4:3, a ostatecznie wygrywając seta 6:4 i tym samym eliminując Rumuna z turnieju. – Drugi set był ciężki ze względu na zmęczenie spowodowane wysoką temperaturą. Dlatego tym bardziej cieszy zwycięstwo – komentował.

Tym samym po raz czwarty z rzędu Victor Cornea zakończył zmagania na poznańskich kortach w pierwszej rundzie. 24-letni Rumun wspólnie z Karolem Drzewieckim zagra w środę w pierwszej rundzie turnieju deblowego. Ich przeciwnikiem będzie duet złożony z reprezentanta Republiki Dominikany Victora Estrelli Burgosa oraz Ekwadorczyka Roberto Quiroza.

Halys następnego rywala pozna dopiero jutro i będzie nim wygrany meczu pomiędzy Francuzem Antoine Escaffier a Australijczykiem Akira Santilla. – Nie mam preferencji co do przeciwnika. Obaj są świetnymi zawodnikami i mecz z każdym z nich będzie wymagający – stwierdził.