Gem, który trwał 20 minut!

0
838
Jakub Gwert (POL) vs Maciej Smola (POL) - Poznań Open 2017 - 15.07.2017 r.

W pierwszej rundzie eliminacji Poznań Open zmierzyły się ze sobą trzy polskie pary. Na kortach pierwszym i drugim w swoich meczach, w których rywalizowali gracze z „dzikimi kartami” od organizatorów, zwyciężyli Piotr Gryńkowski (rywalizował z Norbertem Tadyszakiem) oraz Maciej Smoła (z Jakuba Gewertem).

Szybciej swój mecz zakończył Gryńkowski, który w obu setach momentalnie „przełamywał” młodszego rywala, prowadząc 2:0. W pierwszej odsłonie spotkania Tadyszak otrząsnął się i doprowadził do remisu 3:3. Na więcej mu jednak nie starczyło sił oraz koncentracji i ostatecznie to Gryńkowski wygrał 6:3. Drugi set zakończył się identycznym rezultatem, choć 19-latek odrobił gema przy stanie 5:2 dla łodzianina, a w kolejnym miał szansę na wygranie swojego podania, jednak nie wykorzystał przewagi. Tym samym Tadyszak nie poprawił zeszłorocznego osiągnięcia, gdy swój udział w poznańskim turnieju zakończył także na tym samym etapie.

Zacięte, choć być może sam wynik tego nie oddaje, było spotkanie Smoły z Gewertem. Najlepiej świadczy o tym długość pierwszego gema, który rozgrywany był przez ponad 20 minut! Ostatecznie, po wielu obustronnych przewagach, padł łupem dwukrotnego mistrza Polski w deblu. W kolejnych dwóch gemach podobnie wyrównana była gra obu zawodników, lecz decydujące słowo, a właściwie uderzenie należało za każdym razem do gracza z Tomaszowa Mazowieckiego. Smoła zwyciężył 6:2, 6:0, choć całe spotkanie trwało ponad 1,5 godziny.

24-latek, którego idolem jest Rafael Nadal, wczoraj rozegrał jeszcze dwa spotkania w Mrągowie, pokonując w mazurskiej imprezie w pierwszej rundzie Michała Dembka, lecz jak widać zmęczenie nie przeszkodziło mu w pewnym ograniu Gewerta, który ma za sobą grę na amerykańskiej uczelni Weber State University, a także w niemieckiej lidze tenisowej.

Dodajmy, że spotkania drugiej rundy eliminacji challengera, rozgrywanego w stolicy Wielkopolski, odbędą się jeszcze w sobotę.