Florian Mayer „jedynką” Poznań Open 2018

0
901

Niemiec Florian Mayer będzie najwyżej rozstawionym zawodnikiem podczas tegorocznego challengera tenisowego ATP Poznań Open. W imprezie z pulą nagród 64 tys. euro weźmie udział także co najmniej trzech Polaków: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak oraz Michał Dembek. Turniej zostanie rozegrany tym razem w nowym terminie – od 3 do 10 czerwca, czyli w drugim tygodniu wielkoszlemowego French Open na kortach Rolanda Garrosa.

Najważniejszą tegoroczną zmianą będzie nowy termin. Organizatorzy zdecydowali się na pierwszy tydzień czerwca.

– Po kilku latach negocjacji z ATP udało nam się przenieść turniej na drugi tydzień Rolanda Garrosa. Liczymy, że poznaniacy przyjmą ten wybór z zadowoleniem i tłumnie pojawią się na kortach Parku Tenisowego Olimpia – mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dyrektor Poznań Open Krzysztof Jordan. Do tej pory Poznań Open odbywał się w połowie lipca. Teraz zatem odbędzie się ponad miesiąc wcześniej. – Po pierwsze, dzięki temu zyskaliśmy bardziej atrakcyjną listę startową. A po drugie, zapraszamy tym razem przed wakacjami, podczas których wiele osób wyjeżdża z miasta. To powinno wpłynąć korzystnie na frekwencję – tłumaczył.

Na liście startowej w tym roku znajduje się wielu znanych tenisistów, którzy w swojej karierze osiągali dobre wyniki w uznanych turniejach.

– Po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy sytuację, że wszyscy zawodnicy z turnieju głównego znajdują się w gronie 200 najlepszych tenisistów w rankingu ATP. Ostatni zakwalifikowany jest na 186. pozycji, a chociażby rok temu ta granica była o sto miejsc niżej – opowiadał Jordan. – Przyjedzie chociażby Słowak Martin Klizan, który w przeszłości znajdował się na 24. pozycji w światowym rankingu. Towarzyszyć mu będzie wybitny kiedyś zawodnik, a obecnie trener – Dominik Hrbaty. Po raz kolejny w gronie faworytów do zwycięstwa będzie również Niemiec Florian Mayer, który będzie tym razem rozstawiony z „jedynką” – podkreślił dyrektor.

W imprezie wystąpi co najmniej trzech Polaków: będący w momencie zgłoszenia na 180. miejscu Hubert Hurkacz, a także Kamil Majchrzak i Michał Dembek, którzy otrzymali od organizatorów „dzikie karty”. Co ciekawe, Kamil osiągnął właśnie półfinał challengera w Niemczech, w najnowszym notowaniu jest najwyżej z Polaków (181.) i miałby zagwarantowany udział w Poznań Open bez specjalnej przepustki. Obowiązuje jednak ranking z ubiegłego tygodnia, kiedy był 207.

„Dziką kartę” otrzymał również Rumun Vlad Victor Cornea. Decyzja co do czwartej przepustki do turnieju głównego jeszcze nie została podjęta.

– Czekamy spokojnie na to, co wydarzy się w Paryżu. Liczymy, że zgłosi się do nas któryś z wybitnych zawodników, który odpadnie w pierwszej lub drugiej rundzie Rolanda Garrosa. Ewentualnie przyznamy ją któremuś z utalentowanych Polaków – powiedział Jordan, który zdradził, że chęć udziału zgłosili tak znani zawodnicy, jak Hiszpanie Tommy Robredo oraz Nicolas Almagro, a także Argentyńczyk Carlos Berlocq. Organizatorzy jednak nie zdecydowali się na przeznaczanie dla nich „dzikich kart”.

Od wielu lat organizatorzy mogą liczyć na wsparcie Urzędu Miasta Poznania.

– To już jest tradycja, że miasto Poznań jest zaangażowane w organizację turnieju. Odkąd magistrat jest właścicielem obiektu, sytuacja cały czas się poprawia. Wierzymy, że współpraca będzie się rozwijać, także pod względem rozbudowy infrastruktury – powiedział szefowa Wydziału Sportu Urzędu Miasta Ewa Bąk.

Po raz kolejny partnerem tenisowego wydarzenia będzie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. – Wychodząc z założenia, że sport wymaga dobrego widowiska, staramy się pomóc jak możemy temu turniejowi. Liczymy, ze w związku z nowym terminem trybuny będą wypełnione przez cały tydzień – powiedział dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor.

LISTA ZAWODNIKÓW TURNIEJU GŁÓWNEGO POZNAŃ OPEN 2018 (imię inazwisko, kraj, miejsce w rankingu ATP)

1. Florian Mayer GER 79
2. Taro Daniel JPN 84
3. Rogerio Dutra Silva BRA 115
4. Guido Andreozzi ARG 120
5. Martin Klizan SVK 121
6. Pedro Sousa POR 129
7. Simone Bolelli ITA 132
8. Quentin Halys FRA 133
9. Lorenzo Sonego ITA 140
10. Henri Laaksonen SUI 142
11. Corentin Moutet FRA 144
12. Aleksiej Watutin RUS 145
13. Stefano Travaglia ITA 146
14. Jozef Kovalik SVK 150
15. Casper Ruud NOR 154
16. Jason Kubler AUS 163
17. Victor Estrella Burgos DOM 165
18. Oscar Otte GER 169
19. Kenny De Schepper FRA 176
20. Hubert Hurkacz POL 180
21. Marco Trungelliti ARG 181
22. Carlos Taberner ESP 186
23. WC Michał Dembek POL 485
24. WC Victor Vlad Cornea ROM 489
25. WC Kamil Majchrzak POL 207
26. WC
27. kwalifikant (Q)
28. kwalifikant (Q)
29. kwalifikant (Q)
30. kwalifikant (Q)
31. miejsce specjalne (SE)
32. miejsce specjalne (SE)

Czołowi zawodnicy eliminacji oczekujący na wejście do turnieju głównego 1. Alessandro Giannessi ITA 192 2. Facundo Bagnis ARG 197 3. Attila Balazs HUN 199 4. Miomir Kecmanović SRB 202 5. Renzo Olivo ARG 203 6. Dennis Novak AUT 204.

Źródło: Nasz Głos Poznański
http://naszglospoznanski.pl/florian-mayer-jedynka-poznan-open-2018/