Dziesięciu Polaków w eliminacjach

0
1102
Maxime Janvier (FRA) vs Marcin Gawron (POL) - PoznanOpen2016 10.07.2016 r.

Rozlosowano drabinkę turnieju eliminacyjnego Poznań Open 2017. Wystąpi w nim aż dziesięciu Polaków, czyli ponad połowa wszystkich uczestników rywalizacji o cztery miejsca w turnieju głównym poznańskiego challengera ATP.

Najwyżej rozstawiony został Brazylijczyk Andre Ghem, który zajmuje 303. miejsce w rankingu ATP. Do turnieju głównego awansuje czterech tenisistów. Aby to zrobić, trzeba wygrać dwa lub trzy mecze, w zależności od tego, czy dany zawodnik otrzymał na wstępie wolny los, czy nie. Ze względu na to, że w drabince znalazło się ostatecznie 19 zawodników, odbędą się trzy spotkania pierwszej rundy.

„Dzikie karty” do eliminacji otrzymali niemal w komplecie Polacy. Są to Maciej Lorenz, Piotr Grynkowski, Norbert Tadyszak, Jakub Gewert i Maciej Smoła. A jedynym obcokrajowcem, który otrzynał specjalną przepustkę jest Szwed Jonathan Mridha. Inni polscy tenisiści, którzy zagrają o wejście do drabinki głównej to: Tomasz Bednarek, Karol Drzewiecki, Marcin Gawron, Maciej Rajski i Jakub Grzegorczyk.

Przy tak silnym obsadzeniu drabinki przez zawodników gospodarzy nie dało się uniknąć pojedynków polsko-polskich. W pierwszej rundzie zagrają przeciwko sobie Drzewiecki i Bednarek, Gewert i Smoła, a także Grynkowski oraz Tadyszak. Zarówno Gawron, jak i Rajski mieli wolne losy i zmierzą się ze sobą w drugiej rundzie. Kolejny z Polaków – Lorenz – zagra z Argentyńczykiem Mariano Kestelboimem, a przeciwnikiem Grzegorczyka będzie, wspomniany wcześniej, Szwed Mridha.

Pierwsze mecze startują już jutro o godzinie 11 i będą to starcia między Polakami. Emocji na pewno nie zabraknie! Serdecznie zapraszamy do Parku Tenisowego Olimpia!

Dominika Opala