Dziesięciu Polaków w eliminacjach Poznań Open 2017

0
977

Rozlosowano drabinkę turnieju eliminacyjnego Poznań Open 2017, nad którym patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”. Wystąpi w nim aż dziesięciu Polaków, czyli ponad połowa wszystkich uczestników rywalizacji o cztery miejsca w turnieju głównym poznańskiego challengera ATP.

Najwyżej rozstawiony został Brazylijczyk Andre Ghem, który zajmuje 303. miejsce w rankingu ATP. Do turnieju głównego awansuje czterech tenisistów. Aby to zrobić, trzeba wygrać dwa lub trzy mecze, w zależności od tego, czy dany zawodnik otrzymał na wstępie „wolny los”, czy nie. Ze względu na to, że w drabince znalazło się ostatecznie 19 zawodników, odbędą się trzy spotkania pierwszej rundy. Oprócz tego, na sobotę zaplanowano również osiem pojedynków drugiej rundy. Decydująca runda odbędzie się natomiast w niedzielę.

„Dzikie karty” do eliminacji otrzymali niemal w komplecie Polacy. Są to Maciej Lorenz, Piotr Grynkowski, Norbert Tadyszak, Jakub Gewert i Maciej Smoła. A jedynym obcokrajowcem, który otrzynał specjalną przepustkę jest Szwed Jonathan Mridha. Inni polscy tenisiści, którzy zagrają o wejście do drabinki głównej to: Tomasz Bednarek, Karol Drzewiecki, Marcin Gawron, Maciej Rajski i Jakub Grzegorczyk.

Przy tak silnym obsadzeniu drabinki przez zawodników gospodarzy nie dało się uniknąć pojedynków polsko-polskich. W pierwszej rundzie zagrają przeciwko sobie Drzewiecki i Bednarek, Gewert i Smoła, a także Grynkowski oraz Tadyszak. Zarówno Gawron, jak i Rajski mieli wolne losy i zmierzą się ze sobą w drugiej rundzie. Kolejny z Polaków – Lorenz – zagra z Argentyńczykiem Mariano Kestelboimem, a przeciwnikiem Grzegorczyka będzie, wspomniany wcześniej, Szwed Mridha.

Dodajmy, że już w sobotę o godzinie 14 odbędzie się losowanie turnieju głównego gry pojedynczej Poznań Open 2017. Wystąpi w nim co najmniej pięciu Polaków. Jerzy Janowicz, Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Michał Dembek oraz Andrzej Kapaś. Czy dołączy do nich któryś z biało-czerwonych po kwalifikacjach? Rok temu ta sztuka udała się Gawronowi. Czy teraz powtórzy to osiągnięcie? Przekonamy się w weekend. Pierwsze mecze w sobotę startują już o godzinie 11 i będą to starcia między Polakami. Emocji na pewno nie zabraknie! Serdecznie zapraszamy do Parku Tenisowego Olimpia!

Źródło: Nasz Głos Poznański
http://naszglospoznanski.pl/dziesieciu-polakow-w-eliminacjach-poznan-open-2017/