Ostatniego półfinalistę gry pojedynczej challengera ATP Poznań Open wyłonił mecz pomiędzy turniejową jedynką Bernabe Zapatą Mirallesem z Hiszpanii, a świetnie spisującym się w stolicy Wielkopolski Francuzem Alexandre Mullerem. Wygrał ten pierwszy, choć emocji nie brakowało.

Od początku Hiszpan sprawiał wrażenie bardziej skoncentrowanego i już w drugim gemie przełamał Mullera. Do stanu 5:0 francuski tenisista nie wygrał żadnego punktu po swoim drugim serwisie i zaledwie jeden po drugim podaniu Zapaty Mirallesa. W tym właśnie momencie Muller wygrał swój pierwszy gem serwisowy, a później jeszcze zdołał odrobić stratę jednego przełamania – duża w tym zasługa przeciwnika, który przy wielu swoich atakach celował w okolicach linii i często minimalnie pudłował. Ostatecznie jednak, gdy wydawało się, że Francuz będzie w stanie doprowadzić do wyrównanej końcówki pierwszej partii, Zapata wrócił do swojej gry z początku seta i wygrał go 6:2. Wtedy jedynym mankamentem w dzisiejszej grze Hiszpana wydawał się być pierwszy serwis, którym naprawdę rzadko trafiał.

Podobnie wyglądał początek drugiego partii, znów Muller został przełamany w pierwszym swoim gemie serwisowym. Mimo to nie zamierzał się poddawać, cierpliwie doprowadził do odrobienia strat i dzięki temu na korcie centralnym mogliśmy oglądać niezwykle zaciętą końcówkę drugiego seta. Finalnie zakończonego niezwykłym tie-breakiem, w którym od początku przewagę miał Francuz, ale w ostatnim momencie na prowadzenie wyszedł Hiszpan i to on ostatecznie wygrał 10-8, a cały mecz 6:2 7:6 (10-8).

– Zacząłem pierwszego seta grając agresywnie z małą liczbą błędów. Starałem się to kontynuować na początku drugiego seta, ale po oddaniu Alexowi Mullerowi kilku punktów zacząłem czuć się bardziej zmęczony i choć ostatecznie zwyciężyłem, nie zakończyłem tego meczu, czując się najlepiej – skomentował swój występ Hiszpan, który w sobotę zmierzy się w półfinale z Dimitryjem Popko.

Mateusz Włodarczyk