Doświadczony Hiszpan nie składa broni

0
1092
Mariano Kestelboim (ARG) vs Ruben Ramirez Hidalgo (ESP) - Poznań Open 2017 - 19.07.2017 r.

Hiszpan Ruben Ramirez Hidalgo zwyciężył Argentyńczyka Mariano Kestelboima 6:3, 6:2 w swoim drugim meczu na poznańskich kortach. Już w czwartek będzie zmagał się z numerem 3 Poznań Open.

Spotkanie drugiej rundy pomiędzy Adamem Pavlaskiem a Pedją Krstinem oglądali nie tylko kibice zgromadzeni na korcie centralnym. Starcie Czecha z Serbem wygrane pewnie przez pierwszego z nich czujnie obserwował z boku również Ruben Ramirez Hidalgo, który w przypadku zwycięstwa przeciwko kwalifikantowi Mariano Kestelboimowi miał zmierzyć się w ćwierćfinale z turniejowym numerem trzy.

[quote arrow=”yes”]- Ja naturalnie też chętnie rzucę okiem na mecz Rubena – śmiał się po swoim spotkaniu Pavlasek. Miał nosa, nie tylko ze względu na analizę najbliższego przeciwnika, bo pojedynek Argentyńczyka z Hidalgo dostarczył niemałych emocji.[/quote]

Doświadczony Hiszpan od początku starcia przejął zdecydowaną inicjatywę. Serwował dobrze, oprócz tego był pewny w akcjach przy siatce. Jego rywal, Kestelboim, zmagał się z urazem stopy, pomocy musiał udzielić mu fizjoterapeuta. Ambicji jednak odmówić mu nie sposób, a nie można zapominać również, że do turnieju głównego musiał się przedzierać przez kwalifikacje.

39-letni zawodnik pochodzący z Półwyspu Iberyjskiego górował jednak nad nim ograniem i spokojem w grze, które ostatecznie przeważyły o jego zwycięstwie. Sam był zadowolony ze swojego występu: – Myślę, że zaprezentowałem się dziś naprawdę korzystnie. Z Pavlaskiem będę musiał zagrać co najmniej równie dobrze. To będzie bardzo trudny mecz.

Weterana czeka teraz bój z Pavlaskiem, który zmiótł w swoim meczu z kortu Krstina. Pozostaje nam liczyć teraz na zdecydowanie bardziej zacięty bój.

Adrian Gałuszka