Michał Dembek pożegnał się z turniejem deblowym Poznań Open 2019. Polak w parze z Florinem Margeą musiał uznać wyższość włosko-hiszpańskiej pary Andrea Vavassori oraz David Vega Hernandez.

W turnieju deblowym Poznań Open mieliśmy łącznie pięciu Polaków. Dwie polskie pary odpadły już w pierwszej rundzie, a honoru biało-czerwonych bronił Michał Dembek, który wspólnie z Margeą dotarł do półfinału. Przeciwnikami polsko-rumuńskiej pary był rozstawiony z numerem trzecim duet Vavassori i Vega Hernandez.

Pierwsza odsłona tego spotkania była jednostronna, a polsko-rumuńska para popełniła wiele prostych błędów. Ponadto Michał Dembek został dwukrotnie przełamany i ta część meczu zakończyła się wynikiem 2:6. – Nasi przeciwnicy w tej partii byli o wiele lepsi. Przede wszystkim doskonale serwowali i ciężko było cokolwiek zrobić – mówił po meczu smutny Polak. – Na pewno przydałaby się moja lepsza gra przy siatce – dodał.

Zupełnie inny mecz oglądaliśmy w drugiej partii. Przy stanie 5:4 Dembek z Mergeą mieli aż cztery piłki setowe. Nie wykorzystali żadnej z nich i chwilę później mieliśmy remis. O wszystkim decydował tie-break, który padł łupem rozpędzonej włosko-hiszpańskiej pary. Vavassori skończył seta i cały mecz asem serwisowym. – Trochę szkoda, bo to mój trzeci półfinał deblowy w Poznaniu i kolejny raz zatrzymałem się na tej fazie turnieju – zakończył Dembek.

W drugim półfinale gry deblowej para Pedro Martinez oraz Mark Vervoort pokonała Andresa Siljestroma i Eliasa Ymera 4:6, 6:3, 10-2. Wielki finał zaplanowano na sobotę na godzinę 16. Dodajmy, że Poznań Open 2019 należy do cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

Maciej Brzeziński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here