Deblowa „jedynka” za burtą

0
998
Tomasz Bednarek (POL) - Goncalo Oliveira (POR) vs Scott Puodziunas (AUS) - Hunter Reese (USA) - Poznań Open 2017 - 18.07.2017 r.

Bardzo pechowo zakończył się pierwszy mecz deblowej „jedynki” tegorocznego Poznań Open, czyli duetu Mateusz Kowalczyk i Andreas Mies. Polska nadzieja w turnieju gry podwójnej przegrała w dwóch setach z Czechami, Zdenkiem Kolarem i Petrem Michnevem (3:6, 5:7).

Tym samym Kowalczyk nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu, jakim było dojście do finału w duecie z Kamilem Majchrzakiem. Do kluczowego w pierwszym secie przełamania doszło w ósmym gemie. Z ciekawostek można wymienić fakt, że Czesi zanotowali aż trzy podwójne błędy serwisowe przy ani jednym turniejowej „jedynki”. Rywalom Kowalczyka udało się za to ustrzelić jednego asa serwisowego.

Kowalczyk z partnerem próbował odrobić straty w drugiej partii, jednak już na jej początku stracili serwis. Mimo dużej walki parze polsko-niemieckiej nie udało się wygrać tego spotkania i ostatecznie musieli pożegnać się z Poznań Open 2017.

Magdalena Dubert