Brązowy medalista niedawno zakończonych mistrzostw Polski, które podobnie jak Poznań Open, należą do cyklu Lotos PZT Polish Tour, pojawi się w Parku Tenisowym Olimpia. Daniel Michalski otrzymał bowiem od organizatorów „dziką kartę” do turnieju głównego.

21-letni tenisista z Warszawy pierwsze kroki na korcie zaczął stawiać w wieku sześciu lat. Obecnie jest jednym z zawodników Lotos PZT Team. Był jednym z najbardziej utalentowanych polskich juniorów. W turniejach zawodowych do 18 lat zdobył cztery tytuły w singlu i pięć w deblu. Osiągnął również 22. miejsce w rankingu ITF.

Solidne występy juniorskie Michalski próbuje przenieść także na poziom seniorski. W zestawieniu ATP nasz reprezentant w Pucharze Davisa zajmuje aktualnie 419. miejsce, choć w czerwcu plasował się już na najwyższej, bo 416. pozycji. Daniel jest także obecnym wicemistrzem Polski. Sezon 2020 Michalski poświęcił głównie na wyleczenie kontuzji i starty w turniejach z cyklu Lotos PZT Polish Tour. Tylko raz nie osiągnął finału w tych startach.

Michalski w Poznań Open wystąpił dotychczas raz. W 2019 roku otrzymał od organizatorów również „dziką kartę”, jednak w pierwszej rundzie po zaciętej walce zatrzymał go Holender, Tallon Griekspoor. Czwarta rakieta Polski na kortach Parku Tenisowego Olimpia czuje się prawie, jak w domu, gdyż od tego roku Daniel przyjeżdża do stolicy Wielkopolski na zajęcia pod okiem Kima Tiilikainena, który w latach 2009-2016 był trenerem Jerzego Janowicza.

Dominika Opala